اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

سارق دریچه های فاضلاب به دام افتاد

سارق دریچه های فاضلاب به دام افتاد

مرد پرایدسواری که اقدام به سرقت دریچه های فاضلاب در تهران مرکرد ، سرانجام در تله کلانتری گرفتار شد .


به گزارش خبرنگار ایران آنلاین ،در 2 هفته گذشته، فیلم دوربین مداربسته‌ای در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن مردی با خودروی پراید هاچ بک سفید خود، دریچه‌های آب و فاضلاب کوچه‌ها را به سرقت می‌برد.

 در همین ارتباط پیمانکار آب و فاضلاب گفت: این فرد تنها در یک منطقه ۳۰۰ دریچه را سرقت کرده و شب و روز را از ما و همکاران در سازمان آب گرفته بود، زیرا جایگزینی این دریچه‌ها و ترس از بروز حادثه‌ای لحظه‌ای رهایمان نمی‌کرد.

این پیمانکار ادامه داد: بسیاری از این دریچه در راه مدارس به سرقت رفته اند که هر لحظه امکان سقوط دانش آموزان به چاه‌ها وجود داشت؛ بنابراین سرقت ممکن بود که مرگ شهروندان نیز ختم شود.

سرهنگ علی کارخانه سرکلانتر سوم پلیس پیشگیری نیز در این باره گفت: سارق، پلاک ماشین خود را دستکاری کرده و با پلاک جعلی به سرقت دست می‌زده است.

وی افزود: در ابتدا خودرویی که پلاکش شبیه خودروی سارق بود، توقیف شد؛ اما در ادامه تحقیقات محرز شد سارق پلاک را تغییر داده و صاحب اصلی پلاک، بیگناه است. سارق همچنین تخلفات رانندگی بسیاری انجام داده بود که باعث جریمه شدن صاحب پلاک اصلی بود. مشکلات این شهروند برطرف شد.

نماینده سازمان آبفا ضمن تشکر از کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس، با اشاره به سرقت دریچه‌های آب و فاضلاب گفت: سالیانه ۲ هزار و ۸۰۰ دریچه از ما به سرقت می‌رود. این دریچه‌ها بسیار گران قیمت هستند و هرکدام از آن‌ها را به مبلغ یک میلیون تومان خریداری می‌کنیم، اما این سارقان، تنها ۵۰ هزار تومان این دریچه‌ها می‌فروشند.

وی افزود: علاوه بر خسارت مالی، سرقت این دریچه‌ها ممکن است باعث سقوط کودکان، موتورسواران، دوچرخه سواران و عابرین پیاده به درون چاه‌ها شده و خسارت جانی نیز ایجاد کند.

این سارق معتاد در پاسخ به این سوال که ممکن بود با سرقت‌های او، جان مردم به خطر بیافتاد؛ گفت: من در طول روز سرقت می‌کردم تا مردم بتوانند ببینند و در چاه‌ها سقوط نکنند.

---

سارق دریچه های فاضلاب و مالخر او در سی و دومین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری دستگیر شد.

 

 بیشتر بخوانید/ثبت 29 فقره سرقت در کارنامه سارق حرفه ای

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.