اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

هزینه تراشی ویندوز ۷ برای دولت آلمان

هزینه تراشی ویندوز ۷ برای دولت آلمان

دولت آلمان با وجود هشدار مایکروسافت درباره پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ ،رایانه های خود را ارتقا نداد و اکنون برای دریافت وصله های امنیتی باید ٨٨٧ هزار دلار پرداخت کند.

مایکروسافت در زمستان ٢٠١٩ میلادی اعلام کرد در ۱۴ ژانویه ٢٠٢٠ میلادی پشتیبانی از ویندوز ٧ را متوقف می کند. به بیان دیگر مایکروسافت پس از تاریخ اعلام شده، آپدیت و حتی وصله های امنیتی را برای این سیستم عامل عرضه نمی کند. کاربران حدود یک سال وقت داشتند تا سیستم های خود را به ویندوز ١٠ ارتقا دهند، اما دولت آلمان در موعد مقرر این کار را نکرد. وزارت فدرال آلمان حداقل هنوز ٣٣ هزار رایانه در اختیار دارد که با ویندوز ٧ کار می کنند و در نتیجه باید ٨٨٧ هزار دلار برای دریافت آپدیت های امنیتی اضافی به مایکروسافت بپردازد.

مایکروسافت آپدیت های اضافی امنیتی را برای مشتریان شرکتی و کسب و کارها فراهم می کند اما در ازای آن، هزینه کلانی دریافت می کند. این شرکت طی سال اول پس از قطع پشتیبانی ویندوز ٧ برای ارائه آپدیت امنیتی هر دستگاه ۵۰ دلار هزینه دریافت می کند و این هزینه به ازای هر سال اضافی افزایش می یابد بنابراین وقتی سازمانی هزاران رایانه دارد، این هزینه ها به سرعت افزایش می یابند.

/مهر


 

کپی