اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

ایرانشهر آفتابی‌ترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

ایرانشهر آفتابی‌ترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته ایرانشهر با بیش از 10 ساعت تابش آفتاب، آفتابی‌ترین شهرهای کشور شد.

محمود دیانتی اظهار داشت: ایرانشهر از کانون های تابشی استان بشمار می رود که ظرفیت بالایی در ایجاد نیروگاه های خورشیدی دارد.

وی افزود: غیر از فصل تابستان که دمای هوای ایرانشهر تاحدودی بالاست، در سایر فصول سال میزان تابش خورشید و دمای هوای مطلوب سبب شده تا این منطقه مکان مناسبی برای تأسیس نیروگاه های خورشیدی باشد. البته دمای بالا محدودیتی برای استفاده از انرژی تابشی خورشید محسوب نمی شود.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: ساعت آفتابی از پارامترهای اقلیمی در حال ثبت در ایستگاه های هواشناسی کشور است که به صورت روزانه برداشت و گزارش می شود.
دیانتی خاطرنشان کرد: علاوه بر ایرانشهر، شهرستان های زاهدان، خاش، سراوان و مهرستان نیز ظرفیت بالایی برای تولید انرژی نو از تابش خورشید دارند.
وی توضیح داد: ابرناکی پایین، ساعت آفتابی بالا، دمای مناسب در اکثر مواقع سال، پدیده های خاکدار کم نسبت به سایر نقاط استان و... از جمله ویژگی هایی هستند که این شهرستان ها را تبدیل به مکانی ایده آل برای استفاده از انرژی تابشی خورشید بدل کرده اند./ ایسنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.