اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

مصرف بیش از ۵۳۵ میلیون مترمکعب گاز در گیلان

مصرف بیش از ۵۳۵ میلیون مترمکعب گاز در گیلان

مدیرعامل شرکت گاز گیلان از مصرف بیش از ۵۳۵ مترمکعب گاز طبیعی در دی ماه خبر داد و گفت: بخش اعظم مصرف گاز در دی ماه متعلق به مصرف کنندگان خانگی با بیش از ۳۵۰ میلیون مترمکعب است.

حسین اکبر امروز سوم بهمن ماه در جمع خبرنگاران در شرکت گاز گیلان از مصرف بیش از ۵۳۵ میلیون مترمکعب گاز در دی‌ماه امسال در استان گیلان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴ درصد افزایش داشته است؛ بخش اعظم مصرف گاز در دی ماه متعلق به مصرف کنندگان خانگی با بیش از ۳۵۰ میلیون مترمکعب می‌باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان اکبر با بیان اینکه جذب ۴۰ هزار مشترک جدید در طی یک سال گذشته و همچنین کاهش نسبی دما نسبت به سال ۹۷ از جمله عوامل تاثیرگذار در افزایش مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی بوده است، گفت: از همه مشترکین فهیم گیلانی تقاضا دارد تا با صرفه جویی و مصرف بهینه، پایداری جریان گاز را برای همه مردم شریف استان و کشور تضمین کنند.

وی در خصوص مصرف گاز در بخش نیروگاهی استان تصریح کرد: مصرف گاز در این حوزه با وجود اعمال کنترل از سوی دیسپچینگ شرکت ملی گاز با رشد ۸۰ درصدی به حدود ۵۷ میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از مصرف بالغ بر ۱۰۰ میلیون مترمکعب گاز در حوزه‌های تجاری، صنعتی و کشاورزی استان خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش یافته است.

اکبر در خصوص مصرف گاز بخش حمل و نقل نیز بیان کرد: در دی ماه امسال در حدود ۳۱ میلیون مترمکعب گاز به جایگاه‌های CNG تحویل شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در پایان بار دیگر از همه مشترکین گاز در استان درخواست کرد تا با صرفه جویی و رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی، پایداری جریان گاز را در سراسر استان تضمین کنند./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

مشترکان کم مصرف برق و گاز پاداش می گیرند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.