اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
شهردار اردبیل خبرداد

گسترش بازارچه‌های محلی میوه و تره بار در اردبیل

گسترش بازارچه‌های محلی میوه و تره بار در اردبیل

شهردار اردبیل گفت: با هدف ساماندهی وانت‌بارها در سطح شهر اردبیل که اقدام به فروش میوه می‌کنند، راه‌اندازی بازارچه‌های محلی میوه و تره‌بار در دستور کار شهرداری اردبیل است.

حمید لطف‌اللهیان شامگاه دوم بهمن در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: طرح ساماندهی وانت‌بارها که از سوی اعضای شورای شهر تهیه و تدوین شده حرکتی جدی در حل معضل ترافیک شهری و نازیبائی سیمامنظر شهری به خاطر فعالیت وانت‌بارها و نیسان‌هاست که هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در ساماندهی این امر تنها شهرداری وظیفه و رسالت برعهده ندارد و سایر نهادها نیز باید به کمک شهرداری بیایند.

وی ادامه داد: قرار است در این زمینه  کارگروه عملیاتی شکل گیرد تا امکان ساماندهی و رفع سریع این معضل فراهم آید.
شهردار اردبیل افزود: آمار دقیقی از وانت‌بارها و نیسان‌های سیار و فروشنده میوه و تره‌بار در سطح شهر اعم از بومی و غیربومی داریم بطوریکه با همکاری پلیس راهور و مجموعه قضائی به راحتی می‌توان در کوتاهترین زمان نسبت به ساماندهی این حوزه اقدام کرد.
لطف‌اللهیان اصلی‌ترین مسئولیت شهرداری در این زمینه را ایجاد و راه‌اندازی بازارچه‌های محلی دانست و بیان کرد: ما قرار نیست برای هر وانت‌بار محلی را در نظر گرفته و توقع آنها را در این زمینه بالا ببریم بلکه راه‌اندازی بازارچه محلی که نمونه آن در شهرک سیناست از برنامه‌های اصلی و اساسی ماست.
وی گفت: در این بازارچه فروشندگان میوه و تره‌بار می‌توانند غرفه‌هایی را با قیمت پائین دریافت کرده و نسبت به خرید و فروش میوه و تره‌بار اقدام کنند.
شهردار اردبیل ادامه داد: ما با جدیت و در قالب کارگروه تخصصی ساماندهی این موضوع را در دستور کار قرار دادیم تا با تجربه‌ای که در ساماندهی دستفروشان و همچنین به حداقل رساندن نخاله‌های ساختمانی در سطح شهر داریم به سرعت بتوانیم به شکل فرابخشی و با همراهی سایر نهادها این معضل را نیز رفع کنیم.
لطف‌اللهیان تصریح کرد: به هیچ وجه ما قادر نیستیم برای این وانت‌بارها زمینی را در نظر گرفته و دروازه مشگینی دوم با معضلات مختلف ترافیکی و اجتماعی شکل دهیم و قطعا با همراهی سرمایه‌گذاران نیز می‌توانیم در احداث بازارچه‌های محلی در پنج منطقه شهر اردبیل اقدامی اساسی در این خصوص انجام دهیم./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

نمره 11 تهرانی‌ها به شهرداری/اغلب مردم از عملکرد دستفروشان ناراضی هستند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.