اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

در محله های ما چه می گذرد؟

بچه محل

بچه محل
لیدا ایاز

شناسایی کردن افرادی که این روزها در تنگنای اقتصادی قرار دارند کار چندان سختی نیست. در محله، کوچه و خیابان و حتی در واحد بغلی در آپارتمان محل زندگی ما ممکن است افرادی باشند که به اشکال مختلف بیشتر از دیگران در فشار اقتصادی قرار دارند.
 همیشه کسی در محله هست که بیشتر از بقیه از این دست موضوعات با خبر است سعی کنید با ارتباط گرفتن از این فرد یا افراد با کمک همسایگان داوطلب به‌صورت هفتگی مواد غذایی یا حتی پوشاک مورد نیاز کودکان این دست از خانواده‌ها را تهیه کنید و به‌دست آنها برسانید.
محله شما می‌تواند به‌صورت مستقل در جشن‌ها و اعیاد رسمی و غیر رسمی رنگ و بوی شادی به خود بگیرد. خیلی عجیب نیست که برخی از خانواده‌ها سعی می‌کنند در اعیاد مذهبی به چراغانی محله‌شان اقدام کنند. سعی کنید با هماهنگی همسایگان برخی از مناسبت‌ها را هم به یکدیگر یادآوری کنید. روز دوست، روز کودک، روز دانش‌آموز، روز مهندس، روز مهرورزی و بسیاری از مناسبت‌ها که در تقویم جهانی گنجانده شده تا افراد را از لحاظ احساسی به یکدیگر نزدیک کند. سعی کنید در این مناسبت‌ها از خلاقیت خودتان و از مشورت بزرگان محله استفاده کنید و جشنواره‌های کوچک محلی برای خود و همسایه ها ترتیب بدهید.
 برای مناسبت های بزرگ و چشم گیر هم برنامه خاص داشته باشید مثلاً بزودی به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم روز چهارشنبه سوری، روز درختکاری یا روز طبیعت نزدیک است. در یک شبکه اجتماعی محبوب مثل تلگرام یا واتس اپ با همسایگان خود در ارتباط باشید و با آنها برای برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده درباره این جشن‌ها صحبت کنید. از ایده‌های جدید حمایت کنید و از جوان ترها بخواهید کارهای اجرایی را انجام دهند. این روش به اتحاد و همدلی و تمرین کار گروهی بیشتر می‌انجامد و برای تقویت روحیه افراد بسیار مناسب و تأثیرگذار است و همچنین بعد از اجرای این مراسم‌ها خواهید دید چه انرژی مثبتی در شما ایجاد می‌شود و شما بیش از هر زمان دیگری به محله خود علاقه‌مند می‌شوید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.