اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸
صندوق بین‌المللی پول:

رشد اقتصادی جهان احتمالا تثبیت می شود

رشد اقتصادی جهان احتمالا تثبیت می شود

صندوق بین‌المللی پول با اشاره به تحولات منفی غیرمنتظره در برخی بازارهای در حال ظهور (به ویژه هند) و افزایش ناآرامی‌های اجتماعی، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد.

صندوق بین‌المللی پول در بیانیه جدید خود با اشاره به تحولات منفی غیرمنتظره در برخی بازارهای در حال ظهور (به ویژه هند) و افزایش ناآرامی‌های اجتماعی، پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی جهان را کاهش داد اما اعلام کرد که رشد اقتصاد جهان احتمالاً تثبیت خواهد شد.

حالا طبق این تخمین‌های جدید پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی جهان از ۲.۹ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳.۳ درصد در سال ۲۰۲۰ برسد و در سال ۲۰۲۱ هم به ۳.۴ درصد افزایش پیدا کند. در این پیش‌بینی رشد اقتصادی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نسبت به پیش‌بینی قبلی (ماه اکتبر) .۱ درصد کاهش یافته است و برای سال ۲۰۲۱ این میزان ۰.۲ درصد کمتر شده است.

 

---

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: وضعیت مبهم تجارت، تنش‌های ژئوپولیتیکی و تنش‌های غیرمنتظره در بازارهای کلیدی در حال ظهور، بر رشد فعالیت‌های اقتصادی جهان فشار وارد کرد و به‌ویژه تولید و تجارت در نیمه دوم ۲۰۱۹ با مشکل مواجه شد.

طبق این بیانیه صندوق بین‌المللی پول، تشدید ناآرامی‌های اجتماعی در برخی از کشورها چالش‌های جدیدی به وجود آورده است. همچنین بلایای طبیعی مانند طوفان‌های دریای کارائیب و خشکسالی و آتش‌سوزی در استرالیا، سیل در شرق آفریقا و خشکسالی در جنوب آفریقا، به این چالش‌ها افزوده است./مهر

پیش بینی صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران در سال 2019

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.