اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی
در قالب طرح مفتاح‌الجنه صورت گرفت؛

کمک ۹۸۰ میلیون تومانی خیرین زنجانی به مددجویان

کمک ۹۸۰ میلیون تومانی خیرین زنجانی به مددجویان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: خیرین زنجانی در قالب طرح مفتاح‌الجنه ۹۸۰ میلیون تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته‌ امداد کمک کردند.

هدایت صفری شب گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای «طرح مفتاح‌الجنه» در دیدار با خانواده‌های تحت حمایت این نهاد، اظهار کرد: مددجویان تحت حمایت کمیته‌ امداد در کنار داشتن نیازهای مادی، از نظر معنوی نیز نیازمند ملاطفت بوده و به همین منظور طرح «مفتاح‌الجنه» با هدف فراهم کردن زمینه دلجویی عاطفی از آن‌ها اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت مجالست و هم‌نشینی با فقرا و نیازمندان از منظر اسلام، افزود: بر اساس آموزه‌های دینی و سفارشات ائمه معصومین (ع) در کنار توصیه به همنشینی با صالحان، ابرار، علما، دانشمندان، بزرگان و مومنان بر مصاحبت و مجالست با نیازمندان و فقرا تأکیدات فراوانی صورت گرفته؛ چراکه این عمل نیک و پسندیده موجب الفت، مهربانی و همدلی بیشتر در جامعه اسلامی می‌شود.

مدیرکل کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) استان زنجان، هدف از اجرای این طرح را دیدار با خانواده‌های تحت حمایت این نهاد و بررسی مشکلات و نیازهای مادی و معنوی آن‌ها در ابعاد مختلف عنوان و تصریح کرد: حضور مسئولان و خیران در منازل مددجویان تحت حمایت این نهاد و بررسی و مشاهده مشکلات و نیازهای این خانواده‌ها موجب جریان‌سازی در جامعه در حوزه سنت حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری و اثرگذاری آن در خدمت‌رسانی مؤثر به نیازمندان و زمینه‌سازی برای کمک به رفع نیازهای جامعه هدف این نهاد می‌شود.

این مسئول رویکردهای مهم دیگر کمیته‌ امداد در اجرای طرح «مفتاح‌الجنه» را، ارتقای مسئولیت اجتماعی مدیران و آحاد مختلف جامعه در قبال نیازمندان و اطمینان‌بخشی و اعتمادافزایی به کارکردهای اثرگذار این نهاد در حوزه فقرزدایی عنوان کرد و ادامه داد: با همین رویکرد زمینه افزایش مشارکت خیران در سایر برنامه‌های اجرایی این نهاد و رفع مشکلات موجود در خانواده‌های تحت حمایت با استفاده از ظرفیت‌های مادی و معنوی خیران و دستگاه‌های اجرایی فراهم می‌شود.

صفری با اشاره به گزارشی از اجرای این طرح در زنجان در ۹ ماهه امسال، ادامه داد: در قالب طرح «مفتاح‌الجنه» تا پایان آذرماه با ۹۶۵۸ خانواده تحت حمایت کمیته‌ امداد استان زنجان با همراهی مسئولان، خیران، حامیان طرح‌های اکرام ایتام و محسنین، دیدار و از آن‌ها تفقد و دلجویی به عمل آمده است.

وی از کمک یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومانی کمیته‌ امداد استان زنجان برای رفع نیازهای مددجویان بازدید شده در قالب این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس آمارهای موجود از مجموع کمک‌های انجام شده به مددجویان تحت حمایت کمیته‌ امداد استان زنجان در قالب طرح «مفتاح الجنه»، بیش از ۹۸۰ میلیون تومان از طریق خیران و مسئولان زنجانی مساعدت شده است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

مستمری دی و بهمن مددجویان مناطق سیل زده 2 برابر شد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.