اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

اقدام مکرون در به کار بردن نامی جعلی برای خلیج فارس محکوم شد

اقدام مکرون در به کار بردن نامی جعلی برای خلیج فارس محکوم شد

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز این کمیسیون، به کاربردن نامی جعلی و غیر قانونی را برای خلیج فارس از سوی رئیس جمهور فرانسه محکوم کردند.

 

سیده فاطمه ذوالقدر - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی - در خصوص جلسه امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون ابتدا معرفی نام غیر قانونی برای خلیج فارس توسط مکرون رئیس جمهور فرانسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت سپس از سوی اعضای کمیسیون محکوم شد.

بهتر است رئیس جمهور فرانسه از نامی برای خلیج فارس استفاده کند که مورد نظر مجامع بین المللی باشد نه  این که بخواهد برای خوشایند عده‌ای نام خلیج فارس را تحریم کند.

وی افزود: در ادامه بررسی‌های جلسه امروز کمیسیون سه ماده از طرح سازمان صنفی هنرمندان ایرانی به تصویب رسید.  ماده ۵ در خصوص عناوین رشته‌های هنری، ماده ۶ در خصوص اهداف سازمان مانند تلاش در جهت ارتقای ارزش‌های ایرانی- اسلامی در فعالیت صفوف هنری و در ماده ۷ به وظایف و اختیارات سازمان همچون اظهارنظر و مشاوره در تعیین میزان معافیت مالیاتی مبلغ مالیات و عوارض مشاغل هنری و همچنین رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه هنرمندان می‌پردازد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.