اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

جانسون: نظامیان انگلیسی ممکن است به عنوان صلحبان به لیبی اعزام شوند

جانسون: نظامیان انگلیسی ممکن است به عنوان صلحبان به لیبی اعزام شوند

نخست وزیر انگلیس اظهار کرد، نظامیان کشورش می‌توانند در صورتی که در لیبی طرح آتش‌بس پیشنهادی برقرار شود به منظور انجام ماموریت صلحبانی عازم این کشور شوند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آلمان اخیرا میزبان مذاکراتی میان دو طرف اصلی درگیری داخلی در لیبی با حضور نمایندگان بازیگران بین المللی در راستای بازیابی ثبات و صلح در این کشور جنگزده و یافتن راه‌حل برای این درگیری بود.

در سند نهایی توافق شده در جریان کنفرانس مذکور در شهر برلین طی روز یکشنبه، اشاره به موضوع یک نیروی ناظر بر صلح نشد اما به موضوع کمیته‌های فنی برای نظارت بر آتش‌بس اشاره کرد.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در پاسخ به سوال یک خبرنگار در خصوص اینکه آیا نیروهای انگلیسی ممکن است در آینده در لیبی ایفای نقش کنند تاکید کرد: در صورتی که آتش‌بس در آنجا وجود داشته باشد البته چنین اتفاقی ممکن است. این زمینه وجود دارد که ما بتوانیم در لیبی کاری را که در انجامش خوب هستیم یعنی اعزام افراد و کارشناسانی به هدف نظارت بر آتش‌بس انجام دهیم. من در حال حاضر شاهد آتش‌بس در لیبی نیستم و امروز استدلال ما این طور است.

نشریه انگلیسی سان گزارش کرد، چنانچه موضوع اعزام ناظران بر آتش‌بس از جانب انگلیس به لیبی مطرح شود، دولت لندن اعلام کرده که اغلب کارشناسان این هیات ناظر از جانب وزارت امور خارجه بوده و تعداد نظامیان عضو این هیات کم خواهد بود.

نخست وزیر انگلیس این اظهار نظر را در پی شرکت در یک نشست اضطراری یک روزه در برلین به هدف برقرار آتش‌بس پایدار در لیبی میان طرفهای درگیر مطرح کرد./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.