اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

گل در صدر تماس‌های خط ملی اعتیاد

گل در صدر تماس‌های خط ملی اعتیاد

خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ هر روز از ساعت ۸ تا ۲۰ آماده پاسخگویی و مشاوره به افرادی است که درباره اعتیاد، داروهای مخدر و نحوه استفاده از آن، اطلاعات تخصصی می خواهند.

ماریت قازاریان گفت: مردم در تماس با خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ درباره تمام مواد مشاوره می‌گیرند اما اکنون بیشتر تماس‌ها مربوط به مصرف گُل است.

 رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی و مسئول خط ملی اعتیاد افزود: فراوانی تماس ها به معنای این نیست که اغلب مصرف کنندگان گل مصرف می کنند بلکه تماس های مرتبط با گل بیشتر است.


وی ادامه داد: مصرف کنندگان یا دوستان و خانواده های آنان با خط ملی اعتیاد تماس می گیرند و به طورمثال این سئوال ها را مطرح می کنند: «آیا گل اعتیاد است»، «آیا می توانیم گل را مصرف کنیم»، «شوهرم گل مصرف می کند، این ماده اعتیاد آور نیست»، «آیا گل عوارض دارد».

رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی و مسئول خط ملی اعتیاد گفت: گاه نیز افرادی تماس می گیرند و می پرسند «همسرم گل مصرف می کند؛ آیا به زندگی به او ادامه دهم؟» که در اینگونه موارد کارشناسان مربوطه آنها را به صدای مشاور به شماره ۱۴۸۰ ارجاع می دهند.

قازاریان یادآور شد: مشاوران متخصص در خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸، معتادان و خانواده های آنان را راهنمایی می کنند که چگونه به خود یا خانواده آنها کمک کنند؛ خدمات مشاوره ای همچنین درباره پیشگیری از مصرف مواد نیز هست.

خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ هر روز از ساعت ۸ تا ۲۰ آماده پاسخگویی و مشاوره به افرادی است که درباره اعتیاد، داروهای مخدر و نحوه استفاده از آن، اطلاعات تخصصی می خواهند.

نشانی نزدیک ترین مراکز درمانی ترک اعتیاد نیز از طریق این خط قابل دسترسی است. محرمانه بودن تماس ها و حفظ مسائل اخلاقی یکی از ویژگی های مرکز است که موجب جلب اعتماد تماس گیرندگان شده است.

بر اساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر، اکنون ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار مصرف‌کننده مواد مخدر در کشور وجود دارند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از ۶۶ درصد مربوط به تریاک است.

/ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.