اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸

دکمه « آی جی تی وی» از رابط کاربری اینستاگرام حذف می شود

دکمه « آی جی تی وی» از رابط کاربری اینستاگرام حذف می شود

در شرایطی که تصور می‌شد افزوده شدن قابلیت آی‌ جی‌ تی‌ وی به اینستاگرام موجب بیشتر شدن ارسال ویدئو به این شبکه اجتماعی می‌شود، این اتفاق رخ نداد و همین امر موجب واکنش اینستاگرام شده است.

سخنگوی فیس‌بوک که مالک اینستاگرام نیز هست، تأیید کرده که این شبکه اجتماعی آیکون آی‌ جی‌ تی‌ وی را از بخش بالایی رابط کاربری اصلی اینستاگرام حذف می‌کند.
وی افزوده که بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد بسیار اندکی از کاربران از این دکمه استفاده می‌کنند و معمولاً مشاهده ویدئوهای آی‌ جی‌ تی‌ وی از طریق فید اصلی هر کاربر انجام می‌شود. البته برای این کار از طریق نمایه هر کاربر و اپلیکیشن اختصاصی آی‌ جی‌ تی‌ وی نیز اقدام می‌شود.
پیش از این برخی نگرانی‌های دیگر نیز در مورد میزان استقبال از آی‌جی‌تی‌وی وجود داشته است. یک علت این مسأله نمایش افقی ویدئوها در آی‌جی‌تی‌وی است که با شیوه نمایش سایر مطالب در اینستاگرام سازگاری ندارد.
به‌نظر می‌رسد علت اصلی استفاده اندک از آیکون آی‌جی‌تی‌وی این است که اکثر کاربران از اینستاگرام برای تعامل با دوستان و آشنایان و مشاهده عکس‌هایی از زندگی روزمره آنها استفاده می‌کنند و چندان تمایلی به مشاهده ویدئوهای کوتاه ۵ دقیقه‌ای از این طریق نشان نداده و برای این کار یوتیوب را ترجیح می‌دهند.
 /مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.