اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

۲۵ رشته از قنات‌های کاشان مرمت شد

۲۵ رشته از قنات‌های کاشان مرمت شد

رییس اداره امور زیربنایی جهاد کشاورزی کاشان گفت: ۲۸ رشته از قنات‌های این شهرستان با تخصیص هشت میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال در سال‌جاری مرمت و بازسازی شده است.

علی محلوجی‌بیدگلی روز یکشنبه افزود: اعتبار مورد نظر برای بازسازی قنات‌هایی که در اثر جاری شدن سیل از محل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان کاشان پیش‌بینی شد، ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بود.

وی بیان کرد: با اختصاص یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال از محل این اعتبارها عملیات سرشکاف، آواربرداری، کول‌گذاری و گوم‌سازی ۱۰ رشته قنات در مشکات و روستاهای قهرود، پنداس، بالاعباس‌آباد و سادیان انجام شد.

رییس اداره امور زیربنایی جهاد کشاورزی کاشان اضافه کرد: ۱۵ رشته قنات نیز در  قمصر، نیاسر و روستاهای قزاآن، جوینان، خزاق، سن‌سن، نشلج، ورکان و آزران با هزینه ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی جبران خسارت‌های سیل، بازسازی و تعمیر شده است.

وی یادآور شد: جاری شدن سیل در نتیجه بارش‌های رگباری باران و ذوب شدن ناگهانی برف در ارتفاعات از روزهای پایانی سال ۹۷ تاکنون به ۶۰ رشته قنات بین ۱۰ تا ۹۰ درصد خسارت وارد کرده است که هزینه بازسازی و مرمت آنها افزون بر ۲۵ میلیارد ریال برآورد شده بود.

افزون بر ۴۷۰ رشته قنات در شهرستان کاشان وجود دارد.

شهرستان کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است./ ایرنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.