اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

اجتناب از سفرهای غیرضروری به علت شرایط جوی

اجتناب از سفرهای غیرضروری به علت شرایط جوی

رئیس پلیس راه راهور اعلام کرد: به رغم حجم گسترده بارش برف از شب گذشته تاکنون، با تلاش همکاران در مجموعه پلیس راهور و راهداری، محورهای اصلی باز است و تردد در آن ها به خوبی جریان دارد البته در برخی محورهای فرعی به واسطه بارش برف و کولاک، ناچار به انسداد موقت شدیم.

 سردار تیمور حسینی در خصوص وضعیت راه ها با توجه به بارندگی شدید برف، افزود: بخش قابل توجهی از استان های کشور از جمله استان های مرکزی، شمالی، شمال غرب و شرق متاثر از سامانه بارشی است؛ در واقع بسیاری از استان ها به صورت گسترده درگیر شرایط جوی ناپایدار هستند.

وی ادامه داد: به رغم حجم گسترده بارش برف از شب گذشته تاکنون، با تلاش همکاران در مجموعه پلیس راهور و راهداری، محورهای اصلی باز است و تردد در آن ها به خوبی جریان دارد البته در برخی محورهای فرعی به واسطه بارش برف و کولاک، ناچار به انسداد موقت شدیم.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به لغزندگی سطح معابر، یخ زدگی و مه شدید در محورها که باعث کاهش دید رانندگان شده است، افزود: هموطنان تا پایان این شرایط جوی، از هرگونه مسافرت غیر ضروری اجتناب کنند.

سردار حسینی تاکید کرد: اگر هموطنان قصد مسافرت دارند، لازم است تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند چراکه در گردنه های برفی تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است همچنین از سالم بودن خودرو، سلامت بخاری،  برف پاک کن، سیستم ترمز و روشنایی نیز قبل از مسافرت اطمینان داشته باشند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا تاکید کرد: سرنشینان خودروهای شخصی و اتوبوس باید حتما از کمربند ایمنی استفاده کنند.  طی چند روز گذشته شاهد جانباختن هموطنان به دلیل نبستن کمربند ایمنی بودیم بنابراین بستن کمربند ایمنی و اهتمام ویژه به آن حائز اهمیت است چراکه کمربند ایمنی ۷۰ درصد از مصدومیت ناشی از تصادفات را کاهش می دهد./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.