اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

کلمات کلیدی

آخرین وضعیت جاده‌ها و بارش برف در سراسر کشور

آخرین وضعیت جاده‌ها و بارش برف در سراسر کشور

بارش برف که از روز گذشته نقاط مختلف کشور را در برگرفته است اکنون در بسیاری از جاده‌ها و شهرها ادامه دارد و لغزندگی و برودت دما موجب کندی رفت و آمد در جاده ها شده است.

ایران آنلاین/ رئیس پلیس راه و مدیران راهداری برخی استان های کشور با اعلام اینکه در جاده‌های استان‌های کرمانشاه ، زنجان ، قزوین ، همدان ، اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، البرز ، لرستان و کردستان  از روز گذشته بارش برف و باران آغاز شده است از رانندگان خواستند به دلیل بارش برف زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

در ادامه مروری داریم بر وضعیت راه‌ها و جاده‌های کشور:

برف راه ارتباطی ۱۶۰ روستای آذربایجان‌شرقی را بست

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: بارش سنگین برف روز و شب گذشته راه ارتباطی ۱۶۰ روستای استان را بست.

اورجعلی علیزاده، افزود: با توجه به تداوم بارش و لغزندگی راه ها عوامل راهداری با استقرار در راه های اصلی و فرعی و آزادراه تبریز - زنجان در حال برف روبی، تیغ زنی و نمک پاشی هستند.

وی با بیان اینکه با تلاش راهداران تمامی راه های اصلی، فرعی و شریانی استان باز است، اظهار داشت: راهداران در ۴۸ ساعت گذشته به حدود ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کرده اند.

تردد در محورهای مواصلاتی نقده با زنجیرچرخ امکان‌پذیر است

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نقده گفت: بر اثر بارش شدید و بی‌سابقه برف و کاهش دمای هوا تردد در محورهای شهری و روستایی شهرستان نقده فقط با زنجیرچرخ ممکن است.

علیرضا اکبری‌پور افزود: راهداران در تمامی محورهای مواصلاتی این شهرستان در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی هستند اما بارش‌های پراکنده همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین در محورهای نقده به سمت اشنویه، ارومیه - مهاباد حوزه زیر نظر نقده، سه راهی حیدرآباد به سمت سه راهی محمدیار، محور نقده به پیرانشهر به علت لغزندگی شدید جاده و برف و کولاک بی‌سابقه، رانندگان باید از زنجیرچرخ, لوازم ایمنی و امدادی استفاده کنند.

برف راه ارتباطی تمامی روستاهای هشترود را بست

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هشترود گفت: بارش برف و کولاک شدید راه ارتباطی تمامی روستاهای شهرستان را مسدود کرد.

علی ابوالحسنی افزود: تداوم بارش برف که از ۲ روز گذشته آغاز شده امر بازگشایی راه های ارتباطی روستایی را با مشکل مواجه کرده است اما تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی بیش از ۱۹۰ روستای شهرستان همچنان ادامه دارد.

برف سبب اختلال تردد در البرز شده است

بارش برف که از بامداد امروز یکشنبه در استان البرز آغاز شده ، سبب اختلال در تردد خودروها و مردم این استان شده است .

این بارش ها سبب شد تا امروز مدارس مقطع ابتدایی استان البرز تعطیل و سایر دانش آموزان نتوانندبه موقع در کلاسهای درس حاضر شوند.

سروان مسعود خانجانی کارشناس پلیس راه اظهار داشت: اکنون بارش برف در جاده کرج - چالوس از محدوده گچسر تا کندوان شدت بیشتری دارد که استفاده از زنجیر چرخ در این مسیر الزامی است. 

وی اضافه کرد: همچنین آزادراه های استان البرز نیز به علت بارش برف لغزنده است.

تردد در محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری با زنجیرچرخ امکانپذیر است

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به بارش برف در بسیاری از محورهای ارتباطی این استان گفت: تردد در این محورها با زنجیرچرخ و رعایت نکات ایمنی امکانپذیر است.

شهرام ندیمی افزود: برف در محورهای ارتباطی سه راهی گوشنگلی و کوشکی لردگان، سه راهی جونقان، شمس‌آباد، گردنه‌های زردی‌ها و چری، تنگ پردنجان، گردنه خلک، تونل رخ و محور ارتباطی ناغان در این روز در حال بارش است.

وی تصریح کرد: با وجود بارش برف در بسیاری از محورهای ارتباطی هیچ از این مسیرها مسدود نیست و تردد در حال انجام است.

برف و کولاک جاده‌های خراسان رضوی را فراگرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش برف که از عصر شنبه در برخی جاده‌های این استان آغاز شده بود صبح یکشنبه با شدت بیشتر و به شکل کولاک اغلب راه‌های اصلی استان را تحت تاثیر قرار داده است.

ابراهیم نصری افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارت تصویری هم اکنون بارش برف راه‌های شهرستان‌های باخرز، مه‌ولات، تربت‌جام، سرخس، بردسکن، کاشمر، تربت‌حیدریه، بجستان، سرولایت، خوشاب و جغتای را سفیدپوش کرده است.

وی ادامه داد: جاده‌های خواف - تایباد، شادمهر - کاشمر، تربت‌حیدریه - باغچه تا محدوده گرماب، کاشمر - نیشابور در محدوده ریوش، سبزوار - بردسکن، سبزوار - اسفراین در محدوده بید برغمد، درگز - قوچان بویژه در گردنه تیوان و آزادراه مشهد - باغچه نیز با بارش برف همراه است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی همچنین از بارش باران در جاده‌های شهرستان سبزوار خبر داد و گفت: دید افقی در راه‌های شهرستان جغتای و جاده‌های تربت‌جام  - صالح آباد، مشهد - کلات، باغچه - تربت‌حیدریه و درگز - قوچان به دلیل وجود مه کاهش یافته است. 

تردد تریلی در محور بجنورد - اسفراین ممنوع شد

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از ممنوعیت تردد تریلی و کامیون در محور کوهستانی بجنورد - اسفراین، به دلیل بارش برف و کولاک شدید خبر داد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار داشت: هم اکنون بارش شدید برف و نیز وجود کولاک باعث یخ زدگی سطح این محور شده که لزوم استفاده از زنجیر چرخ را برای خودروهای عبوری ضروری کرده است.
وی افزود: از سویی بارش برف که با وزش شدید باد همراه شده، دید رانندگان عبوری را به شدت کاهش داده است.

وی افزود: هم اکنون در گردنه امین الله در محور بجنورد - آشخانه نیز مه غلیظی حاکم است که باعث کاهش دید افقی رانندگان شده است.

تردد در سه مسیر ارتباطی زنجان با زنجیرچرخ امکانپذیر است

جانشین رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان، گفت: از شنبه شب تردد در مسیرهای ارتباطی تهم - چورزق، زنجان - طارم و دندی - تخت سلیمان، با زنجیر چرخ انجام می‌شود.

سرهنگ محمدعلی عظیمی، افزود: هم اکنون تمام مسیرهای ارتباطی استان زنجان به دلیل وجود برف، لغزنده بوده و گردنه دهجلال در جاده سلطانیه - خدابنده نیز با کولاک مقطعی مواجه است که رانندگان باید در آمد و شد دقت و احتیاط بیشتری داشته باشند.

برف و کولاک ۱۰۳ راه روستایی استان زنجان را بست

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: برف و کولاک شدید از روز گذشته تا امروز/ شنبه/ راه ۱۰۳ روستای این استان را بست که تاکنون ۸۰ راه بازگشایی شده است.

جواد یوسفی افزود: هم اکنون از ۱۰۳ راه روستایی بسته شده ناشی از برف و کولاک شدید ۸۰ راه بازگشایی شده و تردد در آن برقرار است.

وی تاکید کرد:  این راه های بسته شده در شهرستان های خدابنده، زنجان، ابهر، ایجرود، خرمدره، طارم، سلطانیه، ماهنشان و زنجانرود است.

یوسفی تاکید کرد: بیشترین راه روستایی بازگشایی شده در شهرستان ابهر با ۱۷ راه است.

بارش برف و کولاک جاده‌های استان قزوین را فرا گرفت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بارش برف و کولاک سطح تمامی راه‌های ارتباطی استان را که از شب گذشته با بارش برف همراه بوده، فرا گرفته است.

جواد حق‌لطفی افزود: همزمان با آغاز بارش برف که از شب گذشته سطح تمامی جاده‌های اصلی، فرعی و روستایی قزوین را فرا گرفته، عملیات نمک‌پاشی و برفروبی توسط ۳۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و ۳۵۰ راهدار به مورد اجرا گذاشته شده است.

وی با اعلام آماده‌باش ۱۰۰ درصدی نیروهای راهداری استان قزوین، اضافه کرد: با توجه به ادامه بارش‌ها، از رانندگان و مسافران درخواست می‌شود تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، در صورت سفر از هرگونه عجله و شتاب در رسیدن به مقصد اجتناب ورزند.

وی بارش‌ برف را در گردنه‌های کوهین، آوج، الموت و هجیب از شدت بیشتری برخوردار دانست و تصریح کرد: در حال حاضر تمامی راه‌های ارتباطی استان باز و تردد در آن به کندی صورت می‌گیرد.

گردنه گله بادوش الیگودرز مسدود شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: به دلیل بارش برف سنگین گردنه گله بادوش الیگودرز تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

عباس شرفی اظهار داشت: با توجه به بارش سنگین برف و کولاک شدید در گردنه گله بادوش محور الیگودرز - شول آباد، به دلیل مسائل ایمنی و حفظ جان مسافرین این گردنه تا اطلاع ثانوی مسدود و تردد از مسیر جایگزین سپیددشت- شول آباد امکان پذیر است.

مه‌گرفتگی و بارش برف در جاده‌های استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: برخی جاده‌های این استان روز یکشنبه با پدیده مه‌گرفتگی مواجهند و در چند جاده نیز برف می‌بارد که این امر ضرورت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را دو چندان کرده است.

«علی زندی‌فر» افزود: با توجه به تصاویر دریافتی از دوربین های نظارت تصویری و گزارشات گشت‌های راهداری، هم اینک جاده‌های اراک- سلفچگان، اراک- خمین ، ساوه- همدان، ساوه- تهران، سلفچگان- دلیجان و سلفچگان- ساوه شاهد مه‌گرفتگی هستند.

وی با بیان اینکه در جاده‌های شهرستان‌های زرندیه و« دلیجان - نراق» نیز بارش برف گزارش شده، اظهار داشت: اکنون تمامی جاده‌های استان باز است و تردد وسائل نقلیه به صورت عادی و روان در آن‌ها در جریان است.

جاده‌های همدان لغزنده‌اند

جانشین رییس پلیس راه استان همدان گفت: ریزش برف موجب لغزنده شدن تمامی جاده‌های برون شهری این استان شده است.

سرهنگ غلامعلی همایی بیان کرد: هم اینک در بیشتر جاده های برون شهری این استان شاهد بارش خفیف برف و باران هستیم.

سرهنگ همایی افزود: در حال حاضر تمامی جاده های برون شهری به غیر از مسیر همدان- گنجنامه - تویسرکان، باز بوده و تردد در آن جریان دارد.

راه‌های خراسان جنوبی لغزنده است

جانشین رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: برخی محورهای استان بر اثر ریزش باران و برف لغزنده است و رانندگان با احتیاط تردد کنند.

سرهنگ محمدباقر توفیقی نیا  افزود: در حال حاضر ریزش برف در محور قاین - گناباد و در محورهای فردوس - بشرویه، فردوس - سریان و فردوس - بجستان بارش باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه محور بیرجند - سربیشه و ماهیرود نیز بارانی و لغزنده است گفت: سایر محورهای استان در حال حاضر ابری و جاده خشک است.

جانشین رییس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار داشت: محورهای فردوس - بشرویه، طبس - بشرویه، دیهوک - بشرویه نیز با پدیده مه مواجه شده و دید افقی کاهش یافته است.

برف و باران در جاده‌های ۱۸ استان/ لزوم تردد با زنجیر چرخ

سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم اکنون شاهد بارش برف در اکثر محورهای مواصلاتی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، چهار محال و بختیاری، اصفهان، سمنان، محورهای آستارا-اردبیل، اسالم-خلخال، فومن-ماسوله و سیاهکل-دیلمان استان گیلان و ارتفاعات محورهای کرج-چالوس، هراز و فیروزکوه هستیم.

وی ادامه داد: بارش باران نیز در اکثر محور های استان گیلان، مازندران، قم ، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، محورهای دیهوک-طبس، دیهوک-کرمان استان خراسان جنوبی مشاهده می شود.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور در ادامه بر لزوم تردد با زنجیر چرخ در برخی از محور های مواصلاتی تاکید کرد و افزود: تردد در محورهایی از جمله اکثر محورهای استان آذربایجان غربی، محورهای خلخال-اسالم، اردبیل-سراب استان اردبیل، محور قوچان-درگز استان خراسان رضوی، محورهای ناغان-ایذه و  کوهرنگ-مسجد سلیمان گردنه های چری و شاه منصوری استان چهارمحال و بختیاری، محور های زنجان-قزوین، زنجان-طارم و زنجان-دندی استان زنجان و محورآستارا-اردبیل استان گیلان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

به گفته وی، مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در اکثر محور های استان مرکزی، ارتفاعات محور های فیروزکوه محدوده گدوک و کیاسر-سمنان، محور نطنز-کاشان استان اصفهان، محور گرمه-جاجرم استان خراسان شمالی، محورهای نیشابور-مشهد و بردسکن-سبزوار استان خراسان رضوی، محور ماهشهر-امیدیه استان خوزستان و محورهای قم-تهران,قم-ساوه استان قم مشاهده می شود.

بارش برف در 6 محور اصلی سمنان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان از بارش برف در اکثر محورهای مرکزی و نیمه غربی این استان خبر داد.

احسان منصور کیایی اظهار کرد: در حال حاضر در محورهای ایوانکی -گرمسار، گرمسار -سمنان، سمنان –دامغان، دامغان-چشمه‌علی، سمنان-شهمیرزاد و شهمیرزاد –فولادمحله شاهد بارش برف هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان با اشاره به بارش برف در بسیاری از محورهای اصلی این استان تصریح کرد: به همراه داشتن زنجیرچرخ در این محورها الزامی است.

تردد در محورهای اورامانات با زنجیر چرخ امکان پذیر است
 

 رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: تردد در محورهای اورامانات با زنجیرچرخ امکان پذیر است و رانندگان در صورتی که قصد سفر به این منطقه را دارند، باید حتما از زنجیرچرخ استفاده کنند.

سرهنگ "محمد حیدری" اظهار داشت: بارش برف در سه راهی شهدای منطقه اورامانات موجب شده تردد بدون زنجیر چرخ به سمت سروآباد مقدور نباشد.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی های هواشناسی بارش ها در ساعات آتی خصوصا در مناطق کوهستانی و گردنه ها افزایش می یابد، به رانندگان توصیه کرد از ترددهای غیر ضروری اجتناب کنند.

وی تصریح کرد: در زمان لغزندگی جاده باید از گردش و انحراف ناگهانی و کم و زیاد کردن فشار بر روی پدال گاز و رانندگی با سرعت بالا و سبقت گرفتن و تغییر ناگهانی دنده از سبک به سنگین در سرعت بالا خودداری شود.

بیشتر بخوانید:

برف راه ارتباطی ۱۶۰ روستای آذربایجان‌شرقی را بست

بارش برف در برخی محورهای استان مرکزی/مه‌گرفتگی در تعدادی از محورها

ابطال و یا تاخیر برخی پروازهای فرودگاه تبریز به علت شرایط جوی

مدارس ابتدایی ۳ شهرستان البرز در نوبت عصر تعطیل شد

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.