اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸
الون ماسک پیش بینی کرد

سکونت یک میلیون نفر در مریخ تا سال 2050

سکونت یک میلیون نفر در مریخ تا سال 2050

الون ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس در حساب توئیتر خود پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک میلیون نفر در مریخ ساکن خواهند شد.

ماسک که قصد دارد زمینه را برای سکونت طولانی مدت عده‌ای از مردم زمین بر روی سیاره مریخ فراهم کند امیدوار است تا ۳۰ سال دیگر این آرزو به واقعیت بپیوندد.

الون ماسک تاکید کرده که تا سه دهه دیگر سفرهای فضایی منظم به سیاره مریخ ممکن می‌شود و فضاپیماهای پیشرفته به طور مرتب افراد و اقلام مختلفی را بین مریخ و زمین جابجا کرده و سکونتگاه‌های خاصی نیز در این سیاره سرخ رنگ احداث می‌شوند.

وی در پاسخ به یکی از تعقیب کنندگان خود گفت: تا سه دهه دیگر سالانه ۶۶۶ پرواز به مریخ انجام خواهد شد که این امر به معنای انجام دو پرواز در روز است.

الون ماسک افزود: البته هدف نهایی، رساندن متوسط تعداد این پروازها به سه مورد در روز است تا هزار پرواز در سال انجام شود. در هر پرواز هم ۱۰۰ تن کالا و نفرات بین زمین و مریخ جابجا می‌شوند.

وی در یکی دیگر از پاسخ‌های خود افزود که البته برای عملیاتی کردن این ایده‌ها چالش‌های زیادی وجود دارد و لزوماً همه از چنین اقداماتی حمایت نمی‌کنند.

ماسک در مورد سوخت راکت‌های مریخ نورد گفت: در این راکت‌ها از هیدروژن و اکسیژن استفاده می‌شود و کمتر از متان و کربن در آنها استفاده می‌شود./مهر

بیشتر بخوانیم:

مریخ نورد "مارس 2020" به راه افتاد

زندگی یک میلیون نفر در مریخ

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.