اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

هتک حیثیت مدیر مشهور در فضای سایبری

هتک حیثیت مدیر مشهور در فضای سایبری

شخصی که در شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام برای یکی از مدیران مشهور اردبیل ایجاد مزاحمت کرده بود، به دام ماموران پلیس فتا اردبیل افتاد.

" سرهنگ دوم حافظ شریفی " رئیس پلیس ‌فتا اردبیل گفت: در پی شکایت مدیر یک شرکت معروف، مبنی بر اینکه فرد یا افراد ناشناسی در گروه‌های مختلف در شبکه‌ اجتماعی تلگرام و اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت، درج مطالب توهین آمیز و تخریب وجهه اجتماعی وی نموده اند؛ موضوع بلافاصله در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا استان با انجام اقدامات فنی و شگرد‌های پلیسی، مجرم را در شهرستان اردبیل شناسایی و پس از اخذ دستور قضایی وی را دستگیر و به همراه تجهیزات مربوطه به پلیس فتا منتقل نمودند.

این مقام انتظامی افزود:  متهم دستگیر شده در بازجویی به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه خود از این عمل مجرمانه را مشکل مالی و داشتن طلب از شاکی اعلام و عنوان کرد بدلیل مراجعه متعدد به شرکت و عدم دریافت نتیجه، با پاسخ های منفی وی روبرو شدم و تنها راه چاره را در هتک حیثیت و بردن آبروی ساکی در فضای مجازی دانسته و اقدام به این عمل کردم.

سرهنگ شریفی تصریح کرد: با عنایت به اقرار صریح متهم، نامبرده پس از تکمیل پرونده متشکله جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

---

رئیس پلیس فتا اردبیل در پایان با یادآوری ماده ۱۶ – ۱۷ و ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای با عنوان هتک حیثیت و نشر اکاذیب، از هموطنان عزیز خواست ضمن هوشیاری در بکارگیری از شبکه‌های اجتماعی و رعایت قوانین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری قسمت ثبت گزارش‌های مردمی درج، یا از طریق تماس با شماره‌های ۲۱۸۳۶۶۴-۰۴۵ * ۱۱۰ و یا با مراجعه به پلیس فتا استان خود اعلام و با ما در‌میان بگذارند./ پلیس فتا

 

 بیشتر بخوانید/ دستگیری مزاحم سایبری در کرمان

 


کپی