اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

پایان جولان 2 جیب بر در مترو

پایان جولان 2 جیب بر در مترو

۲ جیب‌بر حرفه‌ای با ۵۰ فقره سرقت در ایستگاه های مترو امام خمینی شناسایی و دستگیر شدند.

 سرهنگ "سعید عطاالهی" رئیس پلیس مترو گفت: عصر روز بیست و چهارم دی ماه ماموران پلیس مترو هنگام گشت زنی در سکوی متروی ایستگاه امام خمینی ( ره) به رفتار ۲ مسافر مشکوک شدند و هر دو مسافر را تحت مراقبت قرار دادند.

وی عنوان داشت: مراقبت های ویژه پلیسی آغاز و ماموران مشاهده کردند که یکی از این ۲ مسافر همراه با سایر مسافران مترو داخل واگن قطار شده و چند ثانیه قبل از بسته شدن در قطار از داخل واگن خارج و گوشی همراهی را به همدستش تحویل و هر دو از یکدیگر فاصله گرفتند.

رئیس پلیس مترو با اشاره به اینکه پرونده های مختلفی در خصوص سرقت از مسافران مترو به همین شیوه اتفاق افتاده بود، گفت: بلافاصله برای دستگیری این متهمان اقدام و ماموران موفق شدند هر ۲ متهم را در یک عملیات دستگیر و به دفتر پلیس مستقر در ایستگاه مترو انتقال دادند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی بدنی از متهمان تعدادی گوشی سرقتی و مدارک هویتی یکی از اتباع خارجه کشف شد، افزود: شناسایی مال باختگان در دستور کار قرار گرفت و مشخص شد که متهمان اموال سرقتی را صبح روز دستگیری و یا عصر بیست و سوم دی ماه در ایستگاه های مترو و بی آر تی سرقت کرده اند.

سرهنگ عطا اللهی توضیح داد: تحقیقات پلیسی نشان از این داشت که هر دو متهم ۲ سال پیش با همین عنوان مجرمانه در همین ایستگاه مترو دستگیر شده اند و پس از سپری کردن یک سال در زندان از حبس آزاد و در این یک سال اخیر مشغول جیب بری از مسافران ایستگاه های مترو و بی آر تی بوده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۵۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند، ابراز داشت: متهمان اظهار داشتند، هفته ای یک بار به ایستگاه های مترو و بی آرتی مراجعه می کردیم و پس از سرقت اموال مسافران در مجموع به ارزش ریالی ۲ میلیون تومان، آن ها را به مالخران می فروختیم.

به گفته وی، با اقرار صریح متهمان به جرایم ارتکابی هر دو متهم برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس پیشگیری قرار گرفتند./ ایلنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.