اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تشدید فشارهای آمریکا علیه هواوی

تشدید فشارهای آمریکا علیه هواوی

دولت ایالات متحده قصد دارد فشارهای خود علیه هواوی را تشدید کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هواوی امیدوار بودند در سال جدید شاهد کاهش فشارها بر این شرکت چینی باشند.

ماههاست که هواوی و بیش از 40 شرکت تابعه آن در فهرست سیاه تجاری ایالات متحده قرار دارند، به این معنی که ممنوعیت هایی جدی درباره معاملات با دولت ایالات متحده برای خرید فناوری هواوی نیز وجود دارد.

این تحول جدید در واقع با تحولات زنجیره فروش و عرضه سروکار دارد. اما ظاهراً ایالات متحده در حال پیشبرد حرکت برای جلوگیری از فروش بیشتر هواوی است. طبق این اطلاعات جدید اما غیررسمی، وزارت بازرگانی قوانینی را تدوین کرده است که نه تنها رابطه با فروش هواوی را تا 10٪ کاهش می دهد، بلکه دسترسی به کالاهای غیر فنی از جمله تراشه های غیر حساس را کاهش می دهد.

البته دامنه بسیاری از این موارد در حال حاضر تحت حدس و گمان قرار می گیرند، اما به نظر می رسد دولت فعلی ایالات متحده در تلاش است تا هواوی و به طور خاص زنجیره تأمین آن را خفه کند. گفته می شود. اما برخی از کارشناسان معتقدند که ضرر چنین قانونی احتمالاً برای شرکتهای آمریکایی بیشتر از هواوی است ، زیرا این غول چینی را به سمت تأمین کنندگان جایگزین سوق خواهد داد./انتخاب

بیشتر بخوانیم:با وجود تحریم امریکا «هواوی» رکوردشکنی کرد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.