اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

خانم کارگردان سناریوی سرقت از مرد عراقی را نوشت

خانم کارگردان سناریوی سرقت از مرد عراقی را نوشت

2 مرد و یک زن دانشجوی رشته کارگردانی به جرم کیف قاپی از اتباع عراقی در محدوده شهر ری شناسایی و دستگیر شدند.

   به گزارش خبرنگار این انلاین ، یازدهم اردیبهشت امسال یکی از اتباع عراقی به دادسرای شهر ری رفت و با طرح شکایتی از سرقت کیف دستی اش خبر داد.
بدنبال اظهارات این مرد عراقی پرونده ای در این زمینه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
 شاکی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی گفت: تبعه کشور عراق هستم چند روز پیش برای معالجه به تهران آمدم، ساعت 11:00  صبح درحالی که به همراه همسرم قصد رفتن به بیمارستان را داشتم سرنشین یک خودروی پراید از خودرو پیاده و با قاپیدن کیف دستی ام که حاوی دو میلیون تومان وجه نقد، یکصدهزاردینارعراقی و دو دستگاه تلفن همراه و غیره بود،  سوار بر خودرو شده و از محل گریختند.
کاراگاهان با حضور در محل وقوع سرقت، تصویر ناخوانایی از پلاک خودروی سارقان بدست آورند و سرانجام شماره اصلی خودروی سارقان شناسایی شد. اما پس از استعلام مشخص شد که خودرو سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در محدوده پایگاه سوم پلیس آگاهی دارد.
بنابر این گزارش در تحقیقات میدانی مشخص شد، خودرو مسروقه که رها شده توسط ماموران کلانتری حکیمیه کشف و به پارکینگ انتقال یافته است .
همچنین در بررسی از داخل خودروی سرقتی یک قطعه کارت ملی مربوط به خانمی میانسال را کشف شد.  در اقدامات پلیسی مشخص شد این خانم پسری به نام فرید 25 ساله دارد که سابقه دار بوده و به دفعات مختلف به جرم سرقت دستگیر شده است.
وقتی تصویر فرید به مال باخته نشان داده شد، مال باخته به محض مشاهده تصویر  وی را به عنوان سارق اموالش و سرنشین خودرو شناسایی کرد.
بدین ترتیب تلاش برای شناسایی مخفیگاه متهم کلید خورد و سرانجام محل اختفاء وی در محدوده نارمک شناسایی و با هماهنگی های قضائی اولین متهم پرونده در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال یافت.
 فرید در بازجویی اولیه اظهار گفت: نقشه سرقت را همدستم به نام روشا که دختری 22ساله و دانشجوی کارگردانی است کشید و در ابتدا خودرو را در محدوده فاطمی سرقت کردیم. تردد شاکی و همسرش توسط فردی دیگری به روشا اعلام می شد تا اینکه در محل خلوتی روشا خودرو را متوقف و پس از سرقت کیف دستی اتباع عراقی از محل گریختیم
سرهنگ کارآگاه "کرم یوسف وند"  رئیس پایگاه نهم گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه روشا در محدوده نیاوران شناسایی و با دستور قضائی وی نیز دستگیر و به پایگاه نهم انتقال یافت .
روشا نیز در اعترافاتش گفت:  دانشجوی کارگردانی هستم و به خاطر رابطه دوستی با فرید در سرقت ها با وی همکاری داشتم. فردی عراقی به نام محمود و ساکن دولت آباد آمار تردد شاکی را به من اطلاع رسانی کرد.
---
وی با اشاره به اینکه محمود نیز در یک عملیات پلیسی دستگیر و در پایگاه نهم به جرم خود اعتراف کرد، گفت: با شناسایی و دستگیری کلیه متهمان پرونده، هر سه متهم با دستور مقام قضائی روانه زندان شدند.


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.