اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش تشریح کرد

دستاوردهای تازه نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک چیست؟

دستاوردهای تازه نیروی هوایی ارتش در حوزه جنگ الکترونیک چیست؟

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی هوایی در حوزه جنگ الکترونیک به دستاوردهای مهمی دست یافته و توان بازدارندگی این نیرو در عرصه جنگال پاسخگوی پیشرفته‌ترین سلاح‌های دشمنان است.

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان روز چهارشنبه با اشاره به برگزاری رزمایش‌ها در سطح نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: نیروهای مسلح همواره جهت حفظ آمادگی رزمی رزمایش‌هایی را برگزار می‌کنند که نیروی هوایی نیز از این قاعده مستثنی نیست و در طول سال برنامه‌های مرتبط با رزمایش‌ها را دنبال می‌کند.

وی افزود: نیروی هوایی ارتش ضمن برگزاری رزمایش‌های عمومی و تخصصی براساس تدابیر سلسله‌مراتب فرماندهی، رزمایش‌های مشترک و همچنین رزمایش غیرمترقبه را نیز در بخش‌هایی از کشور که از پیش تعیین شده است، برگزار می‌کند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه ما باید همواره در برابر دشمنان آماده باشیم، گفت: با توجه به حوزه تهدیدات فرامنطقه‌ای، نیروی هوایی نیز باید همچون سایر نیروها در ارتش و نیروهای مسلح همواره آماده باشد تا در زمان مواجهه با دشمن، بتوانیم پاسخگوی هر سطحی از تهدیدات باشیم.

هادیان با اشاره به توانمندی نیروی هوایی در حوزه طراحی و ساخت سامانه‌های دفاعی عنوان کرد: امروز در حوزه دفاعی مجموعه دانشمندان جوان در ارتش، سپاه، صنایع دفاع و شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند در حوزه فناوری و تجهیزات به بومی‌سازی و طراحی و ساخت بومی انواع تجهیزات آفندی، پدافندی و پروازی دست یابند.

می‌توانیم پاسخگوی پیشرفته‌ترین سلاح‌های دشمنان باشد

وی تجهیزات جنگال (جنگ الکترونیک) را از مهمترین سامانه‌های اثرگذار در توان رزم برشمرد و افزود: نیروی هوایی در این حوزه به دستاوردهای مهمی دست یافته است و مردم مطمئن باشند که در این رابطه توان بازدارندگی قابل توجهی در سطح نیرو وجود دارد که می‌تواند پاسخگوی پیشرفته‌ترین سلاح‌های دشمنان باشد.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش همچنین درخصوص الزامات آموزشی در نیروی هوایی یادآور شد: با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری و تجهیزات و همچنین گستردگی حوزه تهدیدات، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است و در این رابطه از دروس و اساتید به‌روز و توانمند استفاده می‌کنیم.

هادیان ادامه داد: آموزش‌های امروز باید پاسخگوی نیاز عملیاتی ما در ارتش جمهوری اسلامی ایران باشد؛ لذا بنا به تدابیر و سیاست‌هایی که از ستادکل نیروهای مسلح و ارتش و معاونت تربیت و آموزش ارائه می‌شوند، امروز نیروهای ما در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری و مرکز آموزش‌های هوایی شهید خضرایی در امور مختلف تخصص‌های مربوطه را با روش‌های متداول و نوین فرامی‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها در حوزه تولید قطعات، ساخت قطعات، رفع معایب، مهندسی معکوس و در حوزه حفظ و نگهداری جنگنده‌ها، آموزش‌های پروازی و ارتقای توان رزم را در بر می‌گیرد؛ لذا پرواز عملیاتی صدها جنگنده شکاری و بمب‌افکن نیروی هوایی به دست جوانان این مرز و بوم انجام می‌شود./ پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها