اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تأکید عبدالمهدی و رئیس پارلمان عراق بر تحکیم دوستی با جهان از جمله با آمریکا

تأکید عبدالمهدی و رئیس پارلمان عراق بر تحکیم دوستی با جهان از جمله با آمریکا

نخست‌وزیر و رئیس پارلمان عراق در دیداری موضوع اخراج نیروهای خارجی و تصمیم پارلمان این کشور پیرامون این موضوع را بررسی کرده و بر تحکیم دوستی با کشورهای جهان از جمله آمریکا تأکید کردند.

به نقل از شبکه سومریه نیوز، دفتر محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، وی از عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر مستعفی این کشور استقبال کرده و پیرامون آخرین تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی کشور بحث و تبادل‌نظر کردند.

در این بیانیه آمده است، در این دیدار موضوعات کنونی و پیامدهای بحران حال حاضر در منطقه و نیز موضوع حضور نیروهای خارجی و تصمیم پارلمان عراق پیرامون این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

نخست‌وزیر و رئیس پارلمان عراق در بیانیه مشترکی با تأکید بر اینکه وجود اعتماد میان رهبران همه مسائل چه داخلی و چه خارجی را حل خواهد کرد، اعلام کردند، بحران فعلی جدی است و می‌طلبد که همکاری و هماهنگی وجود داشته و همه مسائلی که در این شرایط می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار بگیرد، حل و برطرف شود.

براساس این بیانیه، الحلبوسی و عبدالمهدی بر اهمیت تداوم برقراری روابط متعادل، برقراری روابط همکاری خوب با همه کشورهای همسایه، تقویت دوستی با کشورهای جهان از جمله ایالات متحده، حفظ منافع و حاکمیت ارضی عراق و نیز مخالفت با مداخله در امور داخلی این کشور، اتخاذ تصمیمات در راستای حفظ منافع عراق، ثبات، امنیت و حاکمیت آن و دور نگه‌داشتن کشور از خطرات آینده تأکید کردند.

در ادامه این بیانیه سران ارشد عراق علاوه بر ضرورت همکاری مشترک و حل و فصل همه مسائلی که گروه تروریستی داعش می‌تواند از آن‌ها بهره‌برداری کند، تأکید کردند که عراق باید نقطه صلح و به دور از درگیری‌ها باشد و همه با هم همکاری کنند تا این کشور و دولت اقتدار خود را برای حفظ منافع عراق و تحقق مطالبات مردمش به نمایش بگذارد./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/

تاکید عبدالمهدی به فرستاده آلمان؛ نیروهای خارجی از عراق بروند

کپی