اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

# زینب_ابوطالبی

# زینب_ابوطالبی
یگانه خدامی

شبکه افق ماجرای تازه‌ای درست کرد. زینب ابوطالبی یکی از مجریان این شبکه در برنامه‌ای که ویدئوی آن از دوشنبه شب در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌چرخد گفته است:«هر‌کسی که اعتقاد ندارد، جمع کند و از ایران برود!» حرفی که خیلی‌ها را خشمگین کرد و باعث شد به ابوطالبی و شبکه افق انتقاد کنند.

 انتقادات از این شبکه و مجری‌ها و میهمانانش در این چند روز بیشتر شده است و حرف‌های ابوطالبی باعث شد کاربران در شبکه‌های اجتماعی بگویند چه کسی به ابوطالبی اجازه داده برای ماندن ما در کشورمان تکلیف مشخص کند؟ واکنش‌ها به حرف‌های این مجری شبکه افق را با هشتگ زینب ابوطالبی خواندیم: «زینب ابوطالبی آیا می‌دانی مردم کدام سرزمین را به تَرک وطنشان فرامی‌خوانی؟ اینجا ایران است ناجی قوم و دین یهود.
از اولین جایگاه‌های مسیحیت در جهان. پناهگاه شیعیان از زیدی و اسماعیلی تا ۱۲ امامی. مردم این سرزمین هزاران سال فارغ از زبان، دین و‌ نژاد زیر چتر ایران کنار هم زیسته‌اند»، «بارها گفته‌ام و بار دگر می‌گویم: ایجاد دوقطبی در جامعه ساخت و هدف دشمن است و مهم نیست از کدام حلقوم بیرون آید!»، «چرا بریم؟ این‌جا خونه‌ ماست. معلومه که می‌مونیم تا هروقت دل‌مون بخواد. هیچ‌کس هم سند ایران رو به‌نام شما نزده خانم زینب ابوطالبی. زده؟ نه تنها جلوی دوربین بد بود زدن این حرف، که فاجعه‌ست.
پشت دوربین هم فاجعه‌ست، گذشتن این فکر از سر هم فاجعه‌ست. ایران مال همه ایرانی‌هاست. همه.»، «من اگه یک درصد هم به مهاجرت فکر می‌کردم بعد از صبحت‌های مجری شبکه افق مصمم شدم بمونم»، «گویا یکی از معیارهای انتخاب مجری در شبکه افق ضدیت آنها با مردم است!»، «تو کی هستی که‌ داری این حرفو میزنی؟! یادت باشه این کشور اسمش ایران است، فرزندان این کشور به‌همین خاک تعلق دارند! نمونه‌اش همین صحبت‌های خانم مجری در شبکه افق.»، «ویدئویی کوتاه از شبکه افق در حال نشر در فضای مجازی است. با دلی شکسته و غمگین، آرزو می‌کنم تقطیع شده و ناقص باشد. مگر ممکن است «رسانه ملی» تا این حد تیشه به ریشه ملت بزند؟ آن هم در این روزهای سخت و سرد!»، «در حرف‌های زینب ابوطالبی یک تفکر خطرناک پنهان بود که در بدترین زمان آشکار شد. همفکرای ایشون نمیگن این چیه گفتی؟ بیشتر میگن چرا گفتی؟»

 

کپی
نظرات
نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.