اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
واکنش دولت به دو برنامه جنجال برانگیز تلویزیونی

صد ا وسیما به افق چه کسی پخش می شود؟

صد ا وسیما به افق چه کسی پخش می شود؟

پخش دو برنامه سؤال برانگیز از شبکه افق موجب اعتراض دولت به صدا‌وسیما شد. امروز علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسای دفتر رئیس جمهوری بر مشخص شدن گفتمان و تشکیلات میهمانان اخیر شبکه افق که به گفته وی برای شهروندان خط و نشان کشیدند تأکید کرد.

  او در توئیتر نوشت: «قبل از هر نقد و نظری در مورد اظهارات آقایان نادر طالب‌زاده و کوشکی و خانم ابوطالبی باید مشخص شود آنها به نمایندگی از کدام تفکر، در شبکه افق، آنتن می‌گیرند و آزادانه از رسانه ملی برای شهروندان خط و نشان می‌کشند؟» همزمان حسام­‌الدین آشنا نماینده رئیس‌جمهوری در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه‌ای خطاب به غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس این شورا تأکید کرد: اینجانب در مکاتبات متعدد نسبت به «سیاسی و جناحی شدن رسانه‌ای که می‌بایست ملی باشد» و عملکرد غیرحرفه‌ای، سیاست‌زده و همراه با تحلیل‌های مغرضانه برخی مجریان صداوسیما، تذکر داده‌ام. در بخش‌هایی از نامه حسام‌الدین آشنا در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما خطاب به رئیس این شورا آمده است: «در شرایطی که جامعه ایران در شوک خطای انسانی رخ‌داده در انهدام هواپیمای مسافربری به سر می‌برد و تصور پنهانکاری و دروغگویی در افکار عمومی شکل گرفته است، شبکه افق و برنامه جهان‌آرا بدون درنظر گرفتن اقتضائات این شرایط خاص و پیچیده به دعوت از میهمانان و کارشناسانی می‌پردازند که با نکات نسنجیده و توهین‌آمیز، بر بغرنج‌تر شدن شرایط می‌افزایند و شکاف‌های ایجاد شده را تعمیق می‌کنند. در بخش‌های مختلف برنامه جهان‌آرا در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۸، این سخنان نسنجیده و توهین‌آمیز قابل مشاهده است».
گفتنی است شنبه شب (21 دی) در برنامه جهان‌آرا از شبکه افق به مسأله هواپیمای اکراینی و اتفاقات بعد از آن پرداخته شد و محمد کوشکی، فعال اصولگرای میهمان برنامه در واکنش به سخنان رخشان بنی اعتماد گفت: «اگر اون بچه‌های سپاه تو مرز نبودند خانمی که میای فراخوان می‌زنی... می‌دونی دست امثال عبدالمالک ریگی به تو و دخترت و کس ‌و کارت می‌رسید... شاید هم خوشت می‌اومد، شاید دوست داشتی ولی مردم ایران دوست ندارن.» هنوز حواشی این اظهار نظر فروکش نکرده بود که زینب ابوطالبی، یکی از مجریان صدا و سیما در برنامه‌ای در شبکه افق گفت: «اگر کسی اعتقاد ندارد، جمع کند و از ایران برود. برود آنجایی که آن رفاه و آن مدل زندگی وجود دارد!»  
کپی
نظرات
نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها