اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹

تاکید عبدالمهدی به فرستاده آلمان؛ نیروهای خارجی از عراق بروند

تاکید عبدالمهدی به فرستاده آلمان؛ نیروهای خارجی از عراق بروند

نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق روز سه شنبه در دیدار با فرستاده دولت آلمان بر خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری «عین العراق»، عبدالمهدی امروز با «فیلیپ اکرمن» نماینده دولت و مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق با فرستاده دولت آلمان در خصوص کاهش تنش و جلوگیری از خطر جنگ در منطقه و نیز تصمیم عراق برای خروج نیروهای خارجی گفت و گو کرد.

به نوشته این خبرگزاری عراقی، در این دیدار که سفیر آلمان نیز در آن حضور داشت ابتدا روابط دو کشور مورد بحث قرار گرفت و سپس تحولات عراق و راه های همکاری برای دستیابی به آرامش، کاهش تنش و بحران و دوری از خطر جنگ در منطقه و جهان بررسی شد.

عبدالمهدی در ادامه با تبیین چشم انداز همکاری عراق با کشورهای منطقه و جهان به شکلی که امنیت و حاکمیت ملی کشور حفظ شود، به تصمیم عراق مبنی بر خروج نیروهای بیگانه و اشتیاق همه طرف های عراقی برای انجام این مهم و نیز ادامه همکاری علیه تروریسم تاکید کرد.

پارلمان عراق یکشنبه هفته گذشته با برگزاری نشست فوق العاده به خروج نیروهای بیگانه از خاک این کشور رای و به دولت اختیار داد بسترها و لوازم قانونی این کار را فراهم و اجرایی کند./ ایرنا 

 

 

کپی