اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
به دلیل تحریم امریکا

«آپارات» از دسترس خارج شد

«آپارات» از دسترس خارج شد

محمدجواد شکوری موسس «آپارات» در توئیتی نوشت: به دلیل اعمال تحریم‌های بین‌الملی از طرف شرکت ثبت کننده دامنه، آپارت بدون اطلاع قبلی از دسترس خارج شده است.

وی در این توئیت تاکید کرده که در حال انتقال به شرکت ثبت دامنه جدید هستند و امیدوار است که این فرایند بیشتر از یک روز زمان نبرد. محمد جواد شکوری در مورد جزئیات بیشتر این اتفاق اعلام کرد:  نیمه‌شب گذشته ایمیلی از شرکتی که در آن ثبت دامنه کرده‌ بودیم دریافت کردیم مبنی بر اینکه به خاطر فعالیت‌مان در ایران، امکان دریافت خدمات نداریم و به این خاطر ارائه خدماتشان به ما را متوقف کردند. با این اتفاق آرام آرام دسترسی به سایت ما امکان‌پذیر نشد.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سرویس آپارات در حال‌حاضر و به کمک فیلترشکن در دسترس است. شکوری در توضیح این موضوع هم اعلام کرد: به مرور زمان دیگر به کمک فیلتر‌شکن هم امکان دسترسی به آپارات وجود ندارد چون DNSها به‌روزرسانی می‌شوند و با این اتفاق، آپارات از این طریق هم در دسترس نخواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به وجود تحریم‌های همیشگی در این زمینه زودتر به فکر تغییر شرکت ثبت دامنه‌ نیفتاده‌اند گفت: در سال‌های گذشته و با وجود تحریم‌ها هیچ‌گاه شرکت‌های ایرانی فعال روی دامنه.com با مشکل مواجه نشد‌ه‌اند و از آنجا هم که سرویس اصلی ما روی این دامنه است و شرکت داخلی برای ثبت این دامنه وجود ندارد مجبور به استفاده از شرکت‌های خارجی در این زمینه هستیم.

شکوری تاکید می‌کند که در حال‌حاضر برای جلوگیری از هر مشکلی در حال تلاش به منظور گرفتن سرویس از یک شرکت ثبت‌کننده دامنه اروپایی هستند که با وجود تحریم از سمت آمریکایی‌ها امکان ارائه سرویس به آنها را دارند. او امیدوار است این فرایند انتقال که بین ۱ تا ۱۴ روز ممکن است زمان ببرد ظرف یک روز و با پیگیری‌های آنها سریعتر انجام شود.

/پیوست


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.