اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلاهبرداری 500 میلیون تومانی میوه فروشان از شهروندان

کلاهبرداری 500 میلیون تومانی میوه فروشان از شهروندان

میوه فروشانی که با کپی عابربانک مشتریان دست به کلاهبرداری 500 میلیون تومانی زده بودند ، شناسایی و دستگیرشدند.

 به گزارش خبرنگار ایران انلاین ، مدتی پیش تعدادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و شکایتی مبنی براینکه مبالغی از حساب های بانکی شان بدون اینکه خریدی داشته باشند برداشت شده است، مطرح کردند.

ماموران در همان ابتدای تحقیقات پی بردند که مالباختگان در یک موقعیت جغرافیایی قرار دارند که با تجمیع پرونده های مشابه، ظن ماموران مبنی بر کپی برداری از کارت عابر بانک مالباختگان بیشتر شد.

در ادامه بررسی ها مشخص شد که نقطه مبدا کسری وجوه مشترک است. با بدست آمدن این سرنخ کارآگاهان موفق شدند یک باب مغازه میوه فروشی را در محله پیروزی شناسایی کنند.

در گام بعدی تحقیقات پلیس مشخص شد که از کارت مالباختگان خریدهای مختلفی در استان های شیراز و تبریز انجام شده است و همکاری چندین متهم در کلاهبرداری از شهروندان متصور شد.

 با هماهنگی های قضائی و پلیس فتای تبریز، یکی از متهمان هنگام خرید گوشی همراه دستگیر شد.در بررسی های بیشتر از متهم تعدادی عابر بانک سرقتی کشف و متهم به پلیس فتای پایتخت برای تحقیقات تکمیلی انتقال یافت.

بدین ترتیب  اعضای باند پنج نفره کلاهبرداران شناسایی و دستگیر شدند.در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه اسکیمر (دستگاهی برای سرقت اطلاعات و در نتیجه سرقت پولکاربران) و ۲۰ عدد کارت عابر بانک کپی شده و تعدادی چک سفید امضاء ، اطلاعات کارت‌های کپی شده، اسکناس های تقلبی مهر و ... کشف شد.

 متهمان دارای سوابق متعدد کیفری اعم از جعل اسناد، کلاهبرداری، سرقت، خرید و فروش مواد مخدر و پخش عمده اسکناس تقلبی هستند.

  پلیس سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند، گفت: با تکمیل پرونده اعضای این باند در اختیار دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای قرار گرفتند.

 
---

رئیس پلیس فتا پایتخت در خاتمه به شهروندان متذکر شد: اسکیمر دستگاهی است که قابلیت کپی کردن اطلاعات کارت‌های اعتباری بانکی را دارد، سودجویان، اسکیمر را جایی نصب می‌کنند که قابل رؤیت نیست و زمان انجام این کار بیش از چند ثانیه طول نمی کشد و فرد قربانی، تنها زمانی متوجه کلاهبرداری و کپی از کارتش می شود که از حسابش مبالغی کسر شده باشد.

بیشتر بخوانید/

کلاهبرداری 2 زن و یک مرد بدل انداز از طلافروشی های پایتخت

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.