اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

پیشنهاد کانون پرورش فکری برای خواندن دو کتاب

پیشنهاد کانون پرورش فکری برای خواندن دو کتاب

دو کتاب «یک جای خوب، یک خواب خوب!» و «خانه‌ها» از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های مرغک» انتشارات کانون پرورش فکری رونمایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مراسم رونمایی کتاب‌های «یک جای خوب، یک خواب خوب!» و «خانه‌ها» از مجموعه «قصه‌های مرغک» با حضور روح‌الله کاظمی‌زاده - مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون -، سمانه قاسمی و طراوت جلالی‌فراهانی، زهره پریرخ گردآورنده کتاب‌های «قصه‌های مرغک» و محمود برآبادی نویسنده، در فروشگاه محصولات فرهنگی هنری «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در شهرک قدس تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، کاظمی‌زاده، مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری ضمن تسلیت وقایع کشور اخیر و درگذشت حسن سالاری یکی از نویسندگان حوزه کودک در حادثه سوادکوه گفت: تا آخر امسال انتشارات کانون سه مراسم رونمایی کتاب دیگر برای معرفی عنوان‌های در حال چاپ برگزار خواهد کرد که هر کدام حال و هوای خودشان را دارد. جلسه آینده رونمایی کتاب‌ها به رونمایی کتاب‌های ترجمه اختصاص دارد و در جلسه دیگری، کتاب‌آواها را رونمایی خواهیم کرد.

او با اشاره به رونمایی دو عنوان کتاب گفت: پیوند بازی، کتاب و سرگرمی در کتاب‌های «قصه‌های مرغک» بسیار خوب و ارزشمند است، چون خوانش این کتاب‌ها به همراهی خانواده نیاز دارد. در همه کتاب‌های «قصه‌های مرغک» این موارد مشهود است.  البته قدری تولید کتاب‌های «قصه‌های مرغک» از نظر چاپ و صحافی مشکل است، ولی ما لازم می‌دانیم که این موارد را منتشر کنیم و از خلاقیت، استقبال می‌کنیم. حتما چاپ این مجموعه را ادامه خواهیم داد، چون بین مخاطبان شناخته شده است.

کاظمی‌زاده با اشاره به کتاب‌های در دست چاپ انتشارات کانون توضیح داد: ما اولین مجموعه نمایشنامه‌ها و کتاب‌های علمی شنیداری را در دست تولید داریم تا در اختیار عزیزان نابینا بگذاریم. البته چند وقت پیش از کتاب‌های با خط بریل هم رونمایی کردیم که مورد استقبال آنان قرار گرفت. در انتشارات کانون ۱۲۰ عنوان کتاب در حال تولید داریم که قابل توجه است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.