اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

زندگی فناورانه در شهر فوق هوشمند تویوتا

زندگی فناورانه در شهر فوق هوشمند تویوتا
بیتا میرعظیمی خبرنگار

یکی از ترندهای جذاب و جاه طلبانه در نمایشگاه فناوری CES 2020 ، ساخت شهری مفهومی و هوشمند از سوی کمپانی خودروسازی تویوتا بود. جامعه ای که در آن همه چیز فوق هوشمند بوده و خبری نیز از راننده های انسانی نیست.

در واپسین روزهای نمایشگاه فناوری CES، شرکت چند ملیتی تویوتا خبر از ساخت شهری مفهومی Woven در کوهستان های فوجی ژاپن داد. این شهر  قرار است در زمینی با 175 هکتار ساخته شود و از آن به عنوان برترین شهر هوشمند جهان یاد میشود.

 خیابان ها و جاده های این شهر  از چند قسمت تقسیم شده است در بخشی از خیابان ها تنها خودرو های سریع السیر خودران حرکت کرده و هیچ وسیله نقلیه دیگری حق ورود به این جاده ها را ندارد. بخشی دیگر از جاده ها به خودروهای خودران معمولی و همچنین وسایل نقلیه خودران اختصاص دارد. در بخشی دیگر نیز خودروها به طور اتوماتیک محل پارک خود را پیدا میکنند

شهروندان این شهر می توانند از طریق این جاده به مسیرهای دلخواه رفته و حتی از خطوط عابر پیاده بدون ترس از تصادف ناشی از برخورد با خودروهای خودران تردد کنند. شهروندان شهر Woven با کمک سیستم های فوق هوشمند زندگی راحت تری را تجربه کرده و با کمک سنسورهای تعبیه شده در بخشهای مختلف این شهر از وضعیت سلامتی خود مطلع می شوند.

 

 تویوتا اعلام کرده است که در حال حاضر 2000 نفر می توانند در این مکان ساکن شده و تحت نظارت های هوشمندانه و دستیارهای روباتیک قرار بگیرند. کارمندان تویوتا برای سکونت در این شهر در اولویت قرار دارند. برخی از محققان اعلام کردند تویوتا قصد دارد با ساخت این شهر، بستری مناسب برای آزمایش خودروهای خودران خود در شهری با ساکنین انسانی فراهم کرده و فناوری خودروهای خودران را در این مکان مورد آزمون و خطا قرار دهد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.