اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
سخنگوی شرکت مخابرات ایران :

بجز «فنوج» ارتباطات در سیستان و بلوچستان برقرار است

بجز «فنوج» ارتباطات در سیستان و بلوچستان برقرار است

محمدرضا بیدخام سخنگوی شرکت مخابرات ایران از برقراری ارتباط در مناطق سیلزده استان سیستان و بلوچستان بجز در شهرستان فنوج خبر داد.

بیدخام درباره آخرین وضعیت ارتباطات تلفن ثابت و همراه استان سیستان و بلوچستان در پی حادثه سیل، گفت: از روز وقوع سیل (روز شنبه 21 دی ماه) در استان سیستان و بلوچستان، ارتباطات سه شهر نیک شهر و قصرقند و فنوج به‌ دلیل قطع شبکه فیبر، به‌طور کامل قطع شد اما مشکل دو شهر نیک شهر و قصرقند بموقع و سریع رفع شده و هم‌اکنون وضعیت برقراری ارتباطات در این دو شهر عادی و و پایدار است.
بیدخام افزود: ولی هنوز ارتباطات تلفن ثابت و تلفن همراه در شهرستان فنوج و روستاهای آن به‌دلیل قطع فیبر همچنان به‌طور کامل قطع است و به‌دلیل نبود دسترسی و بسته شدن راه‌های ارتباطی به این شهرستان، امکان رفع خرابی فیبر وجود ندارد.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه به محض باز شدن راه‌های دسترسی فیبر شهرستان فنوج نیز متصل خواهد شد، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم به محض باز شدن راه‌های ارتباطی و دسترسی به این شهرستان در مدت 12 ساعت فیبر را تعمیر کرده و ارتباطات ثابت این شهرستان به حالت پایدار برسانیم.
وی تأکید کرد: ارتباطات شبکه مخابراتی کشور در سایر شهرها و شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان پایدار و برقرار است و مشکلی از خرابی در این مناطق گزارش نشده است.
اپراتورهای اول و دوم نیز در گفت‌و‌گو با ایران اعلام کردند: تاکنون (تا لحظه نوشتن خبر) قطعی تلفن همراه در مناطق سیلزده گزارش نشده است و ارتباطات تلفن همراه در این استان برقرار است.

کپی