اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

انهدام باند سارقان 20 میلیاردی منزل در تهران

انهدام باند سارقان 20 میلیاردی منزل در تهران

اعضای باند 9 نفره سارقان منزل در شهریار و کرج شناسایی و دستگیر شدند.

  به گزارش خبرنگار ایران انلاین در پی وقوع یک رشته سرقت‌های مشابه از منازل در حوزه سرکلانتری‌های سوم، ششم و چهارم شناسایی و دستگیری سارقان منازل مورد نظر در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

 در گام نخست تحقیقات کارآگاهان مشخص شد که سارقان با استفاده از سه دستگاه خودرو ساینا، پژو و پراید سرقت‌ها را مرتکب و اموال سرقتی را از محل سرقت انتقال داده اند.

همچنین کارآگاهان پی بردند خودرو‌ها متعلق به دو سارق سابقه دار به نام‌های جمال و ندیم هستند که هر دو متهم سوابق متعدد به جرم سرقت و حمل مواد مخدر دارند در حال حاضر مشغول مسافرکشی و آرایشگری هستند.

 در شاخ دیگری از تحقیقات انجام شده مشخص شد که این دو متهم سابقه دار با تشکیل باندی با همکاری سایر همدستانشان عصر‌ها دست به سرقت از منازل می زنند.

 با توجه به اطلاعات به دست آمده شناسایی پاتوق متهمان در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم قرار گرفت و سرانجام کارآگاهان موفق شدند ۳ مکان مختلف را در شهریار، کرج و میدان امام حسین به عنوان پاتوق‌های این باند شناسایی کنند.

 با هماهنگی‌های قضائی همزمان سه اکیپ از کارآگاهان این اداره به مخفیگاه‌های متهمان اعزام شدند. متهمان در پاتوق‌های شهریار و کرج حضور نداشتند، ولی اکیپ اعزامی به میدان امام حسین موفق شدند کلیه اعضای باند شامل دو سرکرده اصلی به نام‌های جمال و ندیم و ۷ همدست آنان را دستگیر کنند.

متهمان دستگیر شده به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل و جمال در اعترافاتش گفت: همه ما همشهری و بچه محل هستیم. من و ندیم همه اعضای باند را دور هم جمع کردیم و هر چند روز یک بار چند نفرمان برای سرقت همراه می‌شدیم و با خودرو‌هایی که متعلق به من و ندیم بود اموال مسروقه را جابجا می‌کردیم و به مالخر‌ها می‌فروختیم و بیشتر درآمد حاصله را من و ندیم برمی داشتیم و بعد سهمی هم به سایر اعضای باند می‌دادیم. بیشتر اموالی را برای سرقت انتخاب می‌کردیم که به راحتی قابل حمل باشد.

 اعضای این باند بین ۲۰ تا ۳۰ ساله هستند و به مواد مخدر هروئین و شیشه اعتیاد دارند و سابقه دار می‌باشند.

سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: کارشناسان ارزش اموال سرقتی را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند و تاکنون یازده تن از شاکیان شناسایی شده اند.

این مقام پلیسی تصریح کرد: متهمان با دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.