اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رونق دوباره گالری‌های تهران از دیروز

از نقاشیخط احصایی تا شاخه‌های بی‌قرار

از نقاشیخط احصایی تا شاخه‌های بی‌قرار
حمید رونقی خبرنگار

نگارخانه‌ها و گالری‌های تهران که هفته پیش به‌احترام سه روز عزای عمومی و شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورده‌ بودند کار خود را از دیروز دوباره آغاز کردند و در این میان برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه‌های جدید اطلاع‌رسانی شد و آثاری که پیش‌از این روزها روی دیوار گالری‌ها بودند دوباره در برابر چشم مخاطبان هنرهای تجسمی قرار گرفتند.

«ایران» در گزارش پیش‌رو مروری خواهد داشت به برنامه‌ گالری‌های تهران پس‌از روزهای عزاداری که از روز پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ دی ماه) فعالیت‌های خود را از سر گرفتند.
گالری بوم
نمایشگاه آثار محمد احصایی، هنرمند خوشنویس و نقاش دیروز در گالری بوم افتتاح شد. نمایشگاه آثار این هنرمند سرشناس حوزه نقاشی‌خط شهرت تا ۱۶ اسفندماه نیز برقرار خواهد بود. محمد احصایی هشتم تیرماه ۱۳۱۸ در قزوین به دنیا آمد. او از هنرمندان معاصر ایران در زمینه‌های خوشنویسی، گرافیک و نقاشی است که آثارش در حراج‌های داخلی و بین‌المللی با فروش خوبی همراه است. احصایی بیش از ۵۰ سال است که در حوزه خوشنویسی، نقاشی و گرافیک فعالیت می‌کند. او یکی از پایه‌گذاران هنر نقاشیخط است. گالری بوم در خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاک ۱۱ واقع شده و هر روز به غیر از شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ آماده میزبانی از علاقه‌مندان است.
گالری ایوان
نمایشگاه انفرادی نقاشی آثار الدوز رباطیان با عنوان «ناگهانی» روز جمعه (۲۰ دی‌ماه) در گالری ایوان آغاز به کار کرد و تا ۲۷ دی‌ماه هم این نمایشگاه ادامه خواهد داشت. همچنین آثاری از رامین شیردل در قالب نمایشگاه انفرادی چیدمان نیز در این گالری کار خود را آغاز کرد. ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری ایوان در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ واقع شده است.
گالری مژده
نمایشگاه انفرادی نقاشی رضا بیگناه با عنوان «شاخه‌های بی‌قرار» از دیروز در گالری مژده آغاز به‌کار کرد و تا ۲۷ دی‌ماه نیز میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری مژده در سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ واقع شده است. این گالری روزهای شنبه تعطیل است.
گالری آ
نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از دلارام معروف با عنوان «رو‌به‌روم» دیروز در گالری آ افتتاح شد و تا ۳۰ دی‌ماه هم  این نمایشگاه ادامه خواهد داشت. «گالری آ» از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امکان بازدید دارد. این گالری در خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ واقع شده است.
گالری سیحون
نمایشگاه انفرادی نقاشی آثار محمد جعفر پاکروان با عنوان «هیچکاک، پیکاسو و باقی ماجرا» دیروز در گالری سیحون افتتاح شد و تا دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت. گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک ۱۱ واقع شده است. همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است. گالری سیحون دوشنبه‌ها تعطیل است.
گالری گلستان
نمایشگاه عکس با آثاری از مهدی شادی‌زاده دیروز در گالری گلستان افتتاح شد و قرار است این نمایشگاه تا ۲۵ دی‌ماه برقرار باشد. ساعت بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری گلستان پنجشنبه‌ها تعطیل است. گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است.
گالری والی
نمایشگاه آثار پریسا شبانی هم روز سه‌شنبه کار خود را در گالری والی آغاز کرد و قرار است تا ۲۴ دی‌ماه ادامه داشته باشد. گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده و ساعت بازدید نیز هر روز (به غیر از شنبه‌ها) ۱۲ الی ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶ الی ۲۰ اعلام شده است.
گالری هما
نمایشگاه انفرادی نقاشی هفت پرده سرگردانی دیروز در گالری هما آغاز به کار کرد و قرار است تا سه‌شنبه (۲۴ دی‌ماه) ادامه داشته باشد. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه دیروز برگزار شد و همچنین امکان بازدید این نمایشگاه از امروز بعد از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم شود. گالری هما در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع شده است.
گالری آرت‌سنتر
نمایشــــگاه انفــــرادی حجـــــم مجسمه‌های کیوان بیرانوند دیروز در گالری آرت سنتر آغاز به کار کرد و تا سه‌شنبه (۲۴ دی‌ماه) نیز ادامه خواهد داشت. ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۲۰:۳۰ اعلام شده است. گالری آرت‌سنتر در بلوار اندرزگو، سلیمی شمالی، پلاک ۱۴۵، باغ انجمن خوشنویسان واقع شده است.
گالری اعتماد ۱
نمایشگاه انفرادی طراحی «شیر و پسته» دیروز در گالری اعتماد افتتاح شد و تا اول بهمن‌ماه برقرار خواهد بود. امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ فراهم است. گالری اعتماد ۱ در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی پلاک ۲۵ واقع شده است.
گالری شلمان
نمایشگاه انفرادی نقاشی «بدون عنوان‌ها» با ارائه آثاری از شبنم رازی‌شریف دیروز در گالری شلمان افتتاح شد و تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه به کار خود ادامه خواهد داد. گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ فراهم است. گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.
گالری آرتیبیشن
روز پنجشنبه ۱۹ دی ماه نمایشگاه منتخبی از آثار مرتضی رازفر در گالری آرتیبیشن افتتاح شد. مرتضی رازفر متولد سال ۱۳۲۵ و فارغ‌‏التحصیل هنرستان کمال‏‌الملک است. او زیرنظر نقاشانی چون حسین شیخ از شاگردان مستقیم کمال‏‌الملک، بهرام عالیوندی و رفیع حالتی تعلیم دیده است. از سال ۱۳۴۵ فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه نقاشی شروع کرده و اولین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری مس در سال ۱۳۴۹ برگزار کرد. رازفر دارای تخیلی سوررئالیستی است و با تجسم دنیایی خیالی به بازنمایی طبیعت می‌پردازد. از ویژگی‌های نقاشی‌های او آفریدن فضاهایی در ارتباط با کوه‌ها، دشت‌ها و بیابان‌ها و تسلسل حضورش با خاک است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها