اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

بریده شدن ترمز علت اصلی واژگونی اتوبوس

بریده شدن ترمز علت اصلی واژگونی اتوبوس

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در کمیسیون‌های مربوطه این حادثه واژگونی اتوبوس بررسی می‌شود و اگر معاینه فنی نداشته باشد با مدیران این شرکت برخورد شدید خواهد شد.

 عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، درباره حادثه واژگونی اتوبوس مسیر تهران – گنبد با بیان اینکه هیئتی از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس راهور در محل حادثه حضور داشته‌اند گفت: علت دقیق حادثه در حال بررسی است اما به طور یقین اعلام شده است که بریده شدن ترمز علت اصلی واژگونی اتوبوس به دره بوده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه تمامی خودرو‌ها و اتوبوس‌های مربوط به شرکت‌های تعاونی باید پیش از ورود به جاده معاینه فنی را  اخذ کنند گفت: هیچ اتوبوسی حق ندارد بدون داشتن معاینه فنی وارد جاده شود.

حسن‌نیا افزود: در صورتی که مشخص شود که اتوبوس معاینه فنی نداشته و دچار نقص فنی بوده و وارد جاده شده است با شرکت و تعاونی برخورد شدید خواهد شد.

او یادآور شد: متأسفانه اعلام شده که راننده فوت شده است، اما به زودی در جلسات با حضور مدیران این شرکت تمامی جوانب وقوع حادثه و اظهارات شرکت و تعاونی را بررسی خواهیم کرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: اعلام شده است که این شرکت دارای معاینه فنی بوده و اتوبوس و راننده تمامی استاندارد‌های لازم را داشته است، اما نیازمند بررسی دقیق‌تر در این مورد هستیم.

حسن‌نیا افزود: با توجه به آنکه دستگاه سرعت‌سنج و سپهتن در اتوبوس نصب شده مشخص شد که سرعت اولیه اتوبوس ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت بوده و به دلیل آنکه ترمز آن بریده شده در دره سقوط کرده است.

او یادآور شد: مسافران هم اعلام کرده‌اند که سرعت اتوبوس بالا بوده و متأسفانه به دلیل نداشتن  ترمز و بریده شدن آن این حادثه رخ داده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: اعلام شده است که در این حادثه ۱۹ تا ۲۰ نفر کشته شده و حدود ۲۳ نفر هم مصدوم شده است البته این اتوبوس مربوط به تعاونی شماره ۲  بوده و از پایانه شرق استان تهران با صورت وضعیت ۳۰ مسافر حرکت کرده است./باشگاه خبرنگاران

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر