اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
معاون منابع طبیعی استان خبرداد:

اجرای 25 پروژه بیابان‌زدایی در سمنان/ مدیریت رواناب‌ها در اراضی بیابانی 7شهرستان استان

اجرای 25 پروژه بیابان‌زدایی در سمنان/ مدیریت رواناب‌ها در اراضی بیابانی 7شهرستان استان

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از پیشرفت 70 درصدی پروژه‌های بیابان این اداره کل در استان سمنان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته اجرایی شده‌اند.

علی اصغر جلالی  با اشاره به پیشرفت70 درصدی پروژه‌های بخش بیابان اظهار کرد: عمده پروژه‌های اداره بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری این استان شامل طرح‌های نهال‌کاری ، مراقبت و آبیاری، مدیریت رواناب‌ها، بذر پاشی ، احداث بادشکن زنده، مدیریت چرا و قرق تاغزارها و...هستند.

به گزارش ایسنا معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ارتباط با پروژه های در حال انجام نهالکاری خاطرنشان کرد: نهال مورد نیاز برای اجرای عملیات نهالکاری در سطح  2000 هکتار از اراضی بیابانی استان سمنان تامین و در حدود  65 درصد آن اجرا شده است.

معاون فنی  اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ادامه داد: تامین نهال مورد نیاز و عملیات نهال‌کاری مابقی اراضی بیابانی تا پایان بهمن‌ماه انجام خواهد شد.

جلالی از پایان اجرای پروژه‌های مدیریت رواناب‌ها در اکثر شهرستان‌های این استان خبر داد و افزود:  عملیات مدیریت رواناب به همراه بذرپاشی در سطح 1000 هکتار در هفت شهرستان استان به پایان رسیده است .

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه‌ها، مقابله با بیابانزدایی، بهبود و تقویت پوشش گیاهی و کمک به تغذیه منابع زیرزمینی و... است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های بخش بیابان این استان در هفت شهرستان دارای بیابان استان در حال انجام هستند اضافه کرد: در مجموع امسال 25 پروژه مرتبط با بیابان در استان از محل منابع تخصیص از محل صندوق توسعه در حال انجام است./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار