اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس پارلمان لبنان: مرحله فعلی تشکیل کابینه‌ای جامع برای اتحاد ملی را می‌طلبد

رئیس پارلمان لبنان: مرحله فعلی تشکیل کابینه‌ای جامع برای اتحاد ملی را می‌طلبد

رئیس پارلمان لبنان تأکید کرد: مرحله فعلی لبنان نیازمند تشکیل کابینه‌ای جامع برای اتحاد ملی و مطابق با رویکرد رفع تمامی نگرانی‌های موجود در لبنان است که منافع کشور و مردم و شرایط آنها را در مقایسه با هر مساله دیگری در اولویت قرار دهد.

 به نوشته روزنامه الیوم السابع چاپ مصر، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در دیدار با گروهی از نمایندگان پارلمان این کشور اظهار کرد: مردم لبنان در سایه مشکلات مالی و احتمال بدتر شدن اوضاع به این حجم از تنش‌های سیاسی اهمیتی نمی‌دهند و تمام تمرکز آن‌ها بر این است دولتی مورد اطمینان‌شان تشکیل شود که بتواند تمامی نگرانی‌های موجود درباره وضعیت اقتصادی را به دور از هر گونه رویکرد خودخواهی‌ سیاسی مرتفع کند.

نبیه بری گفت: اکنون وقت انداختن مسؤولیت‌ها به گردن دیگری و یا اختلاف نظر درباره ساختار دولت جدید به دور از برنامه‌ها و اصول آن نیست.

رئیس پارلمان لبنان در ادامه نسبت به اینکه دولت موقت به ویژه در سایه شرایط ویژه‌ای که این کشور با آن روبه‌رو است، به وظایف و اختیارات خود عمل نمی‌کند، ابراز تأسف کرد و از دولت موقت خواست از تمامی اختیارات خود به شکل کامل استفاده کند.

وی افزود: پیش‌نویس بودجه سال ۲۰۲۰ را که دولت قبل پیش از استعفا آماده کرده بود، از کمیته دارایی و بودجه پارلمان دریافت کردم و یک جلسه عمومی در پارلمان برای بررسی این پیش‌نویس قبل از پایان ماه جاری میلادی تعیین خواهد شد./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پربازدیدها