اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

پروازهای فرودگاه تبریز با وجود بارش به صورت منظم انجام می‌شود

پروازهای فرودگاه تبریز با وجود بارش به صورت منظم انجام می‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: با وجود بارش سنگین برف تمامی پروازهای فرودگاه تبریز به صورت منظم در حال انجام است.

رامین آذری، روز پنجشنبه افزود: در پی بارش برف سنگین، سرمای شدید هوا از بامداد امروز عملیات برف روبی از بامداد امروز در هر ۲ باند فرودگاه بین المللی شهید مدنی انجام شده است.

وی اظهار داشت: بلافاصله پس از بارش برف از بامداد امروز اداره ایمنی و آتش نشانی عملیات برف روبی، اوره پاشی، یخ زدایی و تردد خودروهای سنگین روی باند را آغاز کردند.

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: در این مدت ۴ دستگاه تیغه برف روب، یک دستگاه مایع پاش، یک دستگاه اوره پاش و چند دستگاه خودروی سنگین توسط پرسنل آتش نشانی و ایمنی و عملیات فرودگاهی و خدمات فرودگاهی به منظور تردد دائم بر روی باند، عملیات آماده سازی باند را در چندین مرحله انجام دادند.

آذری، ادامه داد: هم اکنون نیز پرسنل اداره ایمنی و آتش نشانی مشغول لکه گیری بر روی باند فرودگاه تبریز هستند و در صورت تداوم بارش دوباره برف روبی باندها انجام خواهد شد.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شود./ ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.