اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

جانباختگان مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی؛ بیش از ۵۵ نفر

جانباختگان مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی؛ بیش از ۵۵ نفر

شمار کشته‌شدگان حادثه ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی تاکنون ۵۶ نفر و تعداد مصدومان این حادثه نیز ۲۱۳ نفر اعلام شده است.


رییس اورژانس کشور از افزایش کشته شدگان حادثه ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی به ۵۶ نفر خبر داد.

دکتر پیرحسین کولیوند در این باره اظهار کرد: متاسفانه تعداد افرادی که بر اثر ازدحام جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهید سپهبد سلیمانی جان خود را از دست دادند تا همین لحظه به ۵۶ نفر افزایش یافته است.

وی درباره تعداد مجروحان نیز گفت: تعداد مجروحان نیز ۲۱۳ نفر است که به وضعیت تمامی آنها در مراکز درمانی رسیدگی می‌شود./ ایسنا 

 

توضیحات رئیس اورژانس و مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان

دکتر "سید محمد صابری" در تشریح جزییات وضعیت حال این مصدومان افزود: تعدادی از افراد تشییع کننده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان جان خود را از دست دادند که آمار رسمی آنها توسط پزشک قانونی اعلام خواهد شد.

براساس این گزارش افراد تشییع کننده پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی در مسیر خروجی از میدان آزادی و ورودی به خیابان شهید بهشتی کرمان براثر ازدحام جمعیت آسیب دیده‌اند.

"عباس آمیان" مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمان در این راستا گفت: آمار کشته های این حادثه  بالای ۵۰ نفر است که بیشتر این افراد جان باخته مرد هستند و رده سنی این افراد، کم سال‌ها و  بزرگسالان هستند و بیشتر آقایان فوت شده در رده سنی بزرگسال هستند./ ایسنا

 

هجوم تشییع کنندگان به سمت مسیرهای فرعی حادثه ساز شد

جمعی از مصدومان مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ازدحام جمعیت و بسته بودن مسیرهای خروجی به مسیر اصلی مراسم را علت حادثه ای ذکر کردند که در آن بیش از ۴۰ تن جان باختند و ۲۱۳ نفر مصدوم شدند.

یکی از مصدومان حادثه که جوانی ۲۶ ساله بود و خود را حمید معرفی کرد به خبرنگار ایرنا گفت: در میدان آزادی و ابتدای خیابان بهشتی ایستاده بودم و منتظر شروع مراسم بودیم که ناگهان جمعیت به سمت خیابان شریعتی هجوم آوردند و تعدادی از مردم برای فرار از موج تشییع کنندگان به سمت کوچه شماره ۲ فرعی رفتیم.

 

 

وی افزود: در ابتدای کوچه ماموران انتظامات مراسم از عبور مردم جلوگیری کرده و سعی کردند آنها را به عقب برانند که متاسفانه افرادی تعادل خود را از دست داده و به زمین افتادند و در ازدحام جمعیت فوت کردند و یا مصدوم شدند.

این شهروند کرمانی تصریح کرد: اگر مسیرهای فرعی باز بودند از ازدحام جمعیت کاسته می شد، اما دست اندرکاران مراسم اصرار داشتند مردم به خیابان اصلی برگردند و باعث این حادثه تلخ شدند.

وی با بیان اینکه خوشحالم از اینکه توانستم در بخشی از راهپیماییسردار شهید سلیمانی شرکت کنم اظهار داشت: من از ناحیه پا دچار مصدومیت شدید شده ام و کمک رسانی نیز با تاخیر انجام شد.

خانم ۳۰ ساله ای نیز که از ناحیه پا و دست مصدوم شده بود گفت: پس از سخنرانی مراسم تشییع شروع شد، فشار حرکت جمعیت به طرف خیابان بهشتی و شریعتی یک مرتبه زیاد شد و در ابتدای خیابان شریعتی افراد زیادی به زمین افتادندو من هم به زمن افتادم و مصدوم شدم.

وی افزود: خیابان شریعتی و میدان آزادی ظرفیت این جمعیت را نداشت و اگر مردم کمک نمی کردند تعداد بیشتری فوت می کردند.

این شهروند تاکید کرد: وظیفه ام بود که در مراسم تشییع حاج قاسم شرکت کنم و با توجه به حضور بیش از اندازه جمعیت مسئولان باید پیش بینی دقیق تری می کردند.

قاسم جدیدی ۲۷ ساله از شهرستان انار یکی از مصدومان بستری در پیامبر اعظم(ع) گفت: پس از سخنرانی و مداحی جمعیت در ابتدای خیابان شریعتی حرکت کرد و وارد ابتدای کوچه فرعی شدیم که دیدم خیلی از مردم بر روی زمین ریختند و صحنه ای مانند فاجعه منا تکرار شد.

وی افزود: من هم بر اثر هجوم  پشت سرم،  زیر جمعیت ماندم و به کمرم فشار وارد آمد و توسط بعضی از مردم نجات داده شده و اورژانس من را به موقع بیمارستان انتقال داد.

این شهروند تاکید کرد: از فاصله ۲۲۰ کیلومتری به عشق سردار سلیمانی اومدم و خوشحال هستم.

محمد باقر محمدی ۶۷ ساله اهل سیستان بلوچستان وساکن کرمان است گفت: نزدیک میدان شهدا جمعیت مانند یک موج حرکت کرد که خواستم خود را به پیاده رو برسانم اما نتوانستم و با صورت به زمین خوردم.

وی افزود: اورژانس سریع من را به بیمارستان منتقل کرد ودر حالی که از ناحیه صورت و دست َآسیب دیده بودم بستری شدم.

در مراسم خاکسپاری سردار سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان به دلیل ازدحام جمعیت بیش از ۴۰ نفر  باختند و ۲۱۳ نفر نیز مصدوم شدند که مصدومان از سوی تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شده اند.

آیین تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و همرزمش حسین پورجعفری صبح امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری و تعدادی از وزرا، هیاتی از قوه قضاییه و فرماندهان نظامی در کرمان انجام شد.

 

بیشتر بخوانید:

تسلیت رئیس جمهور به مناسبت درگذشت تعدادی از هموطنان در مراسم خاکسپاری سردار سلیمانی

تسلیت ربیعی به خانواده جانباختگان مراسم مشایعت پیکر سردار سلیمانی در کرمان

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها