اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

گرین کارت جعلی دختر شهید سلیمانی!

گرین کارت جعلی دختر شهید سلیمانی!

ایران آنلاین: در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌ای منتشر شده که ادعا دارد دختر سردار شهید قاسم سلیمانی دارای گرین کارت آمریکاست.

اما این خبر جعلی چطور منتشر شد؟ آنطور که ایرناپلاس نوشته ابتدا، یک صفحه ویکی برای زینب سلیمانی طراحی شد که در آن دختر شهید سلیمانی را دارای گرین کارت آمریکا نشان می‌داد؛ صفحه‌ای که به طور کلی، عمر طراحی آن، به سه روز نمی‌رسد.

اما مساله جالب توجه در صفحه ویکی زینب سلیمانی اینست که مقابل نام مادر نوشته نامشخص! در حالی که در همه‌ اسناد هویتی آمریکایی نام مادر درج می‌شود و بسیار مهم است حتی بیشتر از نام پدر.

عکس‌هایی که در این باره منتشر شده آرم صدای آمریکا را دارد درحالی که صفحه voa_persian در اینستاگرام ارتباطی با صدای آمریکا نداشته و یک صفحه جعلی است.

منبع خبر در این صفحه، یک عکس از وب‌سایتی به نام  dreshare.com است. این وب‌سایت که اعتبار مطالبش قابل تایید نیست و می‌توان اطلاعات آن را توسط کاربران آن تغییر داد، توسط شخصی به نام Rajinder Verma در هند ثبت شده ‌است. در حال حاضر، تابعیت زینب سلیمانی در این وب‌سایت ایرانی ذکر شده اما تابعیت او تا اندکی پیش در این وب‌سایت، آمریکایی عنوان شده ‌بود! کاربری در توئیتر عکسی از صفحه تیفانی ترامپ در همین سایت پیدا کرده که نوشته «دختر ترامپ اهل علی‌آباد سفلی و یک ایرانی و مذهبش هم شیعه ۱۲ امامی است!»

سید محمود رضوی، تهیه‌کننده سینما نکات جالبی درباره این خبر جعلی توئیت کرده است: «اطلاعات این گرین کارت تا ۴۸ ساعت قبل کجا بوده و‌ چطور در رفت‌و‌آمد ایشان دولت آمریکا او را گروگان‌ نگرفته؟ در اطلاعات سایت نوشته پدرش در ۳ ژانویه توسط آمریکا ترور شده، سن زینب سلیمانی را تا ۲۰۱۹ محاسبه کرده اما زمان ترور پدرش را در ۲۰۲۰ نوشته، این چه سایت و ‌چه اطلاعاتی است؟! این‌ها چه اطلاعاتی است که به عنوان اطلاعات گرین کارت ثبت شود؟»

یکی از کاربران توئیتر هم نوشته «گرین کارت برای فرد تحریم شده و خانوادش صادر نمیشه. گرین کارت با تبلیغ چادر و حجاب کامل هم از اون دروغ‌هایی بود که تا مدت‌ها میتونه آدم رو بخندونه.»

البته غیر از این خبر جعلی، شایعه ساختگی دیگری نیز از سوی برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شد که در آن از منزل ۲ میلیون دلاری در دالاس با مالکیت زینب سلیمانی خبر می‌داد.

علاوه بر آن حسابی جدید در توییتر به نام زینب سلیمانی ساخته شده که از راه‌اندازی آن (۵ ژانویه) نیز دو سه، روز بیشتر نمی‌گذرد. حسابی که صاحب آن، مرتب بر انتقام و ضرورت و فوریت آن تأکید دارد و طی پستی، فرم‌های «ثبت نام اولیه جهت عملیات استشهادی علیه آمریکا رژیم صهیونیستی» و «ثبت‌نام اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا جهت اعزام به عملیات انتقام سخت» را منتشر کرده است. صفحه‌ای که انتسابش به زینب سلیمانی تکذیب شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.