اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعتراف یک سارق به 100 فقره سرقت/ فروش اموال سرقتی در فضای سایبری

اعتراف یک سارق به 100 فقره سرقت/ فروش اموال سرقتی در فضای سایبری

یک سارق و مالخر اموال سرقتی با 100 فقره سرقت در تله پلیس پایتخت گرفتار شدند.

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین ، اواسط سال جاری تعدادی پرونده از کلانتری ها به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ مبنی بر شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان لوازم داخل خودرو در محدوده های شرق و جنوب شرق تهران ارجاع شد.

 کارآگاهان ابتدا در جریان بررسی پرونده ها و با مراجعه به محل های سرقت چهره سارق جوانی حدوداً 35 ساله را شناسایی کردند که با بررسی سوابق مجرمان حرفه ای هویت وی به نام" شاهرخ" مشخص شد.

در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه متهم در محدوده خیابان پیروزی شناسایی شد و شاهرخ سرانجام در 24 آذرماه در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره بیستم انتقال یافت.

این متهم در بازجویی به 100 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد، گفت: حدود 6 ماه است لوازم داخل خودرو از قبیل: ضبط و باند، زاپاس، دوچرخه و... در محدوده های شرق و جنوبی شرقی شهر تهران سرقت می کردم و اموال سرقتی را به فردی به نام "سینا " 40 ساله در محدوده شوش به قیمت نازلتری و یا به افراد عبوری می فروختم.

روز چهاردهم دی ماه مالخر اموال مسروقه نیز در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از آن محل مقادیر زیاد از اموال سرقتی مانند ( زاپاس، دوچرخه، برنج، چادر مسافرتی...) کشف و به اداره بیستم منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه "سید شمس الدین میرزکی"معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت،گفت: سینا ضمن اعتراف به جرم خود به ده ها فقره مالخری نیز معترف شد و اظهار داشت: اموال سرقتی را برای فروش در سایت های اینترنتی (خرید و فروش) آگهی می کردم و به قیمت پایین تری می فروختم.

---

میرزکی تصریح کرد: با توجه به دستگیری سارق و خریدار اموال سرقتی و اعتراف صریح به جرم خود، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.