اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

# چند_همسری

#   چند_همسری
یگانه خدامی

با انتشار کلیپی تبلیغاتی درباره چند همسری دوباره این بحث در شبکه‌های اجتماعی داغ شد. این کلیپ توسط صفحه‌ای در اینستاگرام که درباره چند همسری پست می‌گذارد به اشتراک گذاشته شد.

کلیپی با عنوان «مثل خواهر» درباره مردی متولد سال 1369 که 4 همسر از 4 استان کشور دارد واکنش‌های منفی زیادی در شبکه‌های اجتماعی همراه داشت حتی از سوی اصولگرایان و کاربران مذهبی‌تر. واکنش‌ها به این کلیپ با هشتگ چندهمسری نوشته می‌شد: «۴ همسریه گفته من نویسنده‌ام. احتمالاً کتابایی که طرف نوشته این‌طور بوده: چگونه همسر اول را راضی به گرفتن همسر دوم کنیم، چگونه همسر دوم را از همسر اول راضی نگه داریم، چگونه همسر سوم را با چند همسری آشنا کنیم، چگونه از همسر چهارم جواب بله بگیریم، ناهار را چه کسی درست کند؟»، «آنقدر این کلیپ منفور چند همسری رو ریت نزنید.
آنقدر به دیده شدنش کمک نکنید»، «در شرایط فرهنگی موجود، چه تضمینی وجود داره که آثار مخرب شکستن این تابو بیشتر از آثار سوء شرایط فعلی نباشه؟! همین حالا هم ازدواج دوم اغلب متعلق به قشر مرفه و مردان میانسال متموله یا برخی خرده‌فرهنگ‌های بومی! همینی هم که الان وجود داره آسیب‌زاست چه برسه به اینکه تابو از بین بره!»، «اصلاً مهم نیست برام‌ زندگی این ۵ نفر! چیزی رو که نمی‌پذیرم اشاعه و تبلیغ این نسخه‌های شخصیه! بر فرض که این خانم‌ها هر چهار نفر راضی چه لزومی داره توی برهه‌ای که مشکل ازدواج جوانان داره ایجاد فساد میکنه اشاعه چند همسری کنیم!؟ این یعنی بر زخم تیزآب زدن!»، «این کلیپی که در رابطه با چند همسری در فضای مجازی منتشر شده هدفی جز اسلام زدایی نداره.»، «من نصف فیلمو دیدم انگار مجبور بودن از این شرایط تعریف کنن. اصلاً از چند همسری راضیه بی خود می‌کنه درباره‌اش تبلیغ می‌کنه.
الان ملت تو یه دونه‌اش موندن خیلیام با این وضع دیگه قید ازدواجو زدن»، «چیزی که هست انتخاب آدماست...راستش من ۳۱ سالمه و ازدواجم نکردم.
خودم به شخصه با ازدواج و بدتر از اون با چند همسری مخالفم. ولی شاید یکی دوست داشته باشه... من چیزی که تو فیلم دیدم این بود که هیچ کدوم اون خانم‌های بالغ ناراضی نبودن.من چیزی شبیه اجبار ندیدم»، «چند همسری با زبان بی‌زبانی داره تبلیغ بی‌تفاوتی میکنه.  روابط انسانی وقتی به شکل ازدواج و زندگی مداوم درمیان بیش از حد پیچیده میشن و نیاز به مراقبت شدید دارن. یه مرد چند همسر چطور میتونه همسر خوبی باشه؟»، «من اصلاً کاری با چند همسری ندارم مصیبت اینجاست که طرف میگه من نویسنده‌ام و چندین جلد کتاب چاپ کرده!»، «حالا ایشون رفته چهار تا زن از چهار گوشه کشور گرفته، من کار به تبلیغش و اینکه چطوری عدالت رو ‌برقرار می‌کنه و خرجشون رو میده ندارم.  دوستان اونی که باید راضی باشه شماها نیستینا. خانم‌ها ناراحتند زن اینجور آدم‌ها نشن، آقایونم ناراحتند ۴ تا زن نگیرند.»، «جالبه این آقای با ۳۰ سال سن ۲۱ کتاب نوشته است.»، «وقتی تو جامعه آنقدر ثبات اقتصادی و افزایش نرخ اشتغال وجود نداره که یه پسر و حتی دختر اصلاً نمی‌تونه به ازدواج فکر کنه، شما‌ها دیگه چرا به خوب یا بد چند همسری می‌پردازید آخه؟»
 
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.