اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

هیدراته بدن با گجت هوشمند

هیدراته بدن با گجت هوشمند
بیتا میرعظیمی خبرنگار

گجت هوشمند Hydra Pulse با اتصال به یک بطری آب معمولی، میزان آب مصرفی کاربران در طول روز را رصد کرده و در صورت فراموشی در نوشیدن آب کافی یا رخداد کم آبی در بدن هشدار می‌دهد. امروزه بسیاری از افراد به‌دلیل مشغله کاری بسیار زیاد، فراموش می‌کنند که در طول روز آب کافی نوشیده و با این کار بدن خود را هیدراته کنند.

  از طرفی آخرین آمار منتشر شده نشان می‌دهد که دست‌کم 75 درصد از امریکایی‌ها دچار کم آبی مزمن شده و در این میان 48 درصد از سالمندان این کشور نیز به‌دلیل کم آبی در بیمارستان‌ها بستری شدند.
برای رفع این مشکل، برخی از پژوهشگران خلاق گجت هوشمندی را طراحی و ساخته‌اند که با اتصال به بطری آب، میزان آب مصرفی در طول روز را تحت نظر بگیرد. یکی از مزیت‌های جالب توجه این فناوری آن است که دیگر نیازی نیست تا کاربران هزینه زیادی را متحمل شده و بطری‌های هوشمند گران قیمتی را برای هیدراته کردن بدن خود بخرند؛ چرا که این سیستم به سهولت دور هر بطری آب معمولی متصل شده و به قول معروف آن را هوشمند می‌کند.  این سیستم به محض اتصال به بطری آب، میزان آب مصرفی توسط کاربر را در طول روز اندازه‌گیری کرده و در صورت نیاز به نوشیدن آب بیشتر هشدار می‌دهد. چراغ چشمک زن این سیستم به محض تشخیص کم آبی بدن، فعال شده و با این اقدام کاربر را متوجه مشکلات ناشی از کم آبی در بدن می‌کند. این سیستم تایمر قابل تنظیمی دارد تا در زمان‌های مشخص شده به صدا درآمده و کاربر را به نوشیدن آب در زمان مشخص تشویق کند. کاربران همچنین می‌توانند این سیستم را با تلفن همراه خود نیز هماهنگ کرده و دستورالعمل مشخصی برای این فناوری تعیین کنند. به محض شروع زمان نوشیدن آب، این سیستم فعال شده و کاربر را مطلع می‌کند. این گجت هوشمند در حال حاضر در سایت کیک استارتر با قیمتی برابر 29 دلار امریکا پیش فروش می‌شود.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.