اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

۳۲ میلیارد کمک مستقیم و غیرمستقیم کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها

۳۲ میلیارد کمک مستقیم و غیرمستقیم کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌ها

دبیر کمیته ملی المپیک در خصوص پرداختی‌های این کمیته به فدراسیون‌ها در سال ۹۸ توضیحاتی ارائه کرد.

کیکاوس سعیدی در خصوص پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون‌های ورزشی در سال 98 اظهار داشت: با وجود محدودیت‌هایی که وجود داشت و با تاکید رئیس کمیته ملی المپیک، حمایت حداکثری مالی از فدراسیون‌ها به ویژه فدراسیون‌های المپیکی در دستور کار هیئت اجرایی قرار گرفت و توانستیم تعهد خود نسبت به فدراسیون‌ها را به طور کامل و به صورت صددرصدی محقق کنیم.

وی افزود: در 6 ماه اول سال، 80 درصد سهم بودجه مصوب فدراسیون‌ها و در مهر ماه 10 درصد دیگر پرداخت شد. در چند روز اخیر هم 10 درصد باقیمانده را به حساب فدراسیون‌ها واریز کردیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید کرد: پرداخت به موقع اعتبارات به فدراسیون‌ها می‌تواند اثربخشی بیشتری داشته باشد. جدا از این  حدود 3 میلیارد تومان دیگر هم در قالب بسته حمایتی به فدراسیون‌هایی که برنامه ویژه داشته و عمدتاً المپیکی بودند، پرداختیم، به طوری که جمع پرداختی‌ها به فدراسیون‌ها به عنوان کمک مستقیم به 30 میلیارد تومان رسید.

 کمک‌های ارزی به فدراسیون‌ها

سعیدی در خصوص کمک‌های ارزی به فدراسیون‌ها گفت: ارز مورد نیاز کاروان اعزامی به بازی‌های ساحلی جهان و همچنین ارز کاروان اعزامی به المپیک زمستانی جوانان 2020 که طی هفته جاری در لوزان برگزار می‌شود، به طور تقریبی از سوی کمیته ملی المپیک تامین شد که این خود به نوعی کمک غیر مستقیم به فدراسیون‌های اعزامی است. این رقم بالغ بر 2 میلیارد تومان بوده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک عنوان کرد: این شیوه حمایتی از فدراسیون‌ها در طول ادوار المپیک بی‌سابقه بوده، به طوری‌ که توانستیم فراتر از دوره تخصیص حرکت کنیم و بودجه پیش بینی شده فدراسیون‌ها را صددرصد محقق کنیم.

وی در خصوص حامیان مالی المپیک 2020 گفت: فرآیند جلب حامیان مالی برای المپیک 2020 توکیو در حال انجام است و بنابر نظر مساعد ریاست کمیته ملی المپیک، به هر میزان که دریافتی از این بایت داشته باشیم، به فدراسیون‌های المپیکی کمک خواهیم کرد.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا تا پایان سال واریزی دیگری به فدراسیون‌ها خواهید داشت، تصریح کرد: تا پایان سال در صورت دریافت تخصیص مناسب از خزانه‌داری و تحقق بودجه، بر اساس گزارش سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 احتمالا باز هم پرداختی به فدراسیون‌هایی که شانس کسب مدال در المپیک را دارند، خواهیم داشت./ تسنیم

بیشتر بخوانید:

صالحی‌امیری: معنویت‌گرایی نیاز ورزش است

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار