اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

تولید زباله سوزهای پلاسمایی در کشور

تولید زباله سوزهای پلاسمایی در کشور

مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری تهران از تولید زباله سوزهای پلاسمایی با بهره گیری از دانش و توان داخلی در کشور خبر داد.

فریدون عطایی گفت: در کشور مکرر موضوع پسماندهای ویژه همچون پسماندهای بیمارستانی و صنعتی مورد بحث است و چالش‌های مختلفی را به همراه دارد بر همین اساس در وزارت کشور و شهرداریها نیز تصمیماتی را در این زمینه در دستور کار قرار داده‌اند.
 
 
وی افزود: در حال حاضر در کشور زبالهسوزهایی کار بی خطرسازی و زباله سوزی پسماندهای بیمارستانی در مبداء را انجام می دهند اما این فرایند بر اساس استانداردهای روز انجام نمی دهند لذا در دانشگاه علوم تحقیقات تهران و در بخش دانشکده فیزیک پلاسما زباله‌سوز پلاسمایی تولید شده که کاملاً استاندارد است و ۱۲ هزار درجه سانتی‌گراد گرما دارد و تمام زباله‌های خطرناک را بی خطرسازی می کند. 
 
 
مدیرکل دفتر جذب و سرمایه‌گذاری استانداری تهران ادامه داد: مقرر شده با تامین منابع مالی و جذب سرمایه گذار این زباله سوزها تولید و در چند نقطه از آنها بهره گرفته شود. بی تردید اگر منابع مالی لازم از طریق سرمایه گذار تامین شود و این زباله سوز به تولید انبوه برسد بسیاری از مشکلات در حوزه پسماندهای ویژه از جمله پسماندهای بیمارستانی حل و فصل می شود.
 
 
وی تاکید کرد: در حال حاضر استانداری تهران دو سرمایه‌گذار آماده کرده است که قطعا با مدیریت معاونت اقتصادی و سیاسی استان و همین طور معاونت عمرانی که کارگروه پسماند را بر عهده دارند این موضوع را به نتیجه خواهیم رساند. این فن‌آوری و تولید زباله سوزهای پلاسمایی در اختیار کشورهای محدودی است لذا ما با این کار حتی می توانیم زمینه تولید برق در این زباله سوزها را نیز فراهم کنیم./ایسنا
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.