اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی

محصول فناور «سیستم ایمن سازی حقوقی» رونمایی شد

محصول فناور «سیستم ایمن سازی حقوقی» رونمایی شد

محصول فناور «سیستم ایمن سازی» حقوقی با حضور رئیس پارک علم وفناوری و سازمان استاندارد استان قم در تالار مرکزی شهر رونمایی شد.

اولین همایش تخصصی امنیت کسب و کار پیشگیری حقوقی چهارشنبه شب 4 دی ماه به همت پارک علم و فناوری و موسسه بین المللی حقوقی پارس آرا، با حضور مسئولان استانی فعالان عرصه علم و فناوری های خلاق و همچنین مجموعه های حقوقی استان قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمد حسین مرادی مدیرعامل موسسه پارس آرا و از کارآفرینان فعال استان قم گفت: طرح ایمن سازی فضای کسب و کار را باید جدی گرفت زیرا گسل هایی که در این عرصه تشکیل می شود می تواند مشکلات عظیمی را ایجاد کند.

وی افزود: حوزه قراردادها و چک از مهمترین چالش هایی حقوقی در عرصه کسب وکار است؛ هر قرارداد بین طرفینی بسته می شود که ماهیت آن را شکل می دهد ولی متاسفانه گاهی اوقات هویت یک طرف مشخص نیست.

وی گفت: گاهی اوقات موقعیت یک طرف یا صاحب امضا مشخص نیست ولی سامانه اشخاص حقوقی کشور به شکل رایگان در اختیار است؛ شناسه ملی و آدرس همه شخصیت های حقوقی درج شده است و بهتر است در هر قرارداد این احراز هویت صورت گیرد.

مرادی بیان کرد: درج کد ملی در هر قرارداد بسیار مهم است زیرا نمی توان صرفا با یک نام و نام خانوادگی احراز هویت را به شکل قاطع انجام داد؛ ماده اول هر قرارداد باید، احراز هویت افراد باشد.

این کارآفرین استان قم بیان کرد: موضوع قرارداد نیز باید کاملا شرح داده شود؛ موضوع دیگری که در قراردادها دارای اهمیت است حق فسخ است؛ هر توافق دارای ضمانت های اجرایی برای پایبندی به توافق است.

وی گفت: حق فسخ گاهی مطلق و گاهی مشروط است؛ داوری نیز از اجزای یک قرارداد است و مکانیزم خود را دارد؛ وقتی نظام حل و فصل بر اساس داوری تعریف شود دادگاه نیز خود را از مدار بررسی خارج می کند.

وی تصریح کرد: در خصوص هر قرارداد باید ملاحظات بسیاری جمله امضای قراردادها انجام شود؛ پکیج ساماندهی امنیت قراردادها در سال آینده ارایه می شود تا مشکلات قراردادها حل شود.

در ادامه این مراسم، دکتر سید حسن اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم بیان کرد: هر موسسه و شرکت مشتریانی دارد و هر مشتری نیاز و توانی دارد؛ اگر نیاز مشتری را منهای توان او کنیم به سه حالت می رسیم. اگر توان مشتری کمتر از نیاز است مشتری خوبی برای ما خواهد بود.

وی افزود: یک شرکت موفق موسسه ای است که بتواند تمام این فاصله بین نیاز و توان شرکت را پر کند؛ این مساله زمانی محقق می شود که به سمت موسسه گسترده برویم؛ یک موسسه حقوقی گسترده به علاوه تامین کنندگان و تکمیل کنندگان باید خدمات را با ارزش افزوده به جامعه مشتریان عرضه کند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم بیان کرد: محصول فناورانه این موسسه می تواند این موسسه حقوقی گسترده را شکل دهد که هم باعث کاهش هزینه های اجتماعی باشد و آثار ماندگاری خلق کند.

وی در پایان تصریح کرد: 50 درصد از فعالیت های پارک علم و فناوری استان را روی صنایع نرم افزاری و خلاق متمرکز می کنیم.

پس از سخنان وی مراسم رونمایی از محصول فناور «سیستم ایمن سازی حقوقی» و تجلیل از خانواده های معظم شهدا ( خانواده های شهید کرمی و خدمت) به همراه ارتباط مستقیم با یکی از کارشناسان ایرانی حقوق مالکیت فکر در سوئیس برگزار شد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار