اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سهم خودروها، موتورها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها در آلودگی شهر

سهم خودروها، موتورها، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها در آلودگی شهر

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران با اشاره به نتایج آخرین سیاهه انتشار آلایندگی شهر تهران که در سال ۹۶ منتشر شد به برخی اخبار و آمارها درخصوص نقش منابع متحرک در آلودگی هوای پایتخت پاسخ داد.

 

غلامحسین محمدی در واکنش به انتشار آمارهای متعدد در مورد سهم آلایندگی دستگاه‌ها و منابع متحرک در حساب توییتری خود با انتشار لیست سهم‌بندی منابع آلاینده شهر تهران (سیاهه انتشار سال ۹۶) نوشت: براساس آخرین سیاهه انتشار سال ۹۶ سهم کلیه منابع آلاینده و منابع متحرک مشخص شده است و سایر اطلاعاتی که در فضای مجازی منتشر شده مورد تایید نیست و مبنای تصمیمات ما در شهرداری گزارش رسمی سیاهه انتشار است.

در لیستی که محمدی منتشر کرده، سهم منابع متحرک در تولید آلاینده‌های گازی ۸۲.۹ درصد و در تولید ذرات معلق ۶۰.۸ درصد بوده است. بر این اساسا سهم خودروهای سواری در تولید آلاینده‌های گازی ۳۷.۸ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۳.۹ درصد ذکر شده است.

همچنین نقش موتورسیکلت‌ها در تولید آلاینده‌های گازی ۲۱.۳ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۰.۱ درصد بوده است. نقش اتوبوس‌های شرکت واحد نیز در تولید آلاینده‌های گازی نیم درصد و در تولید ذرات معلق ۵.۷ درصد تخمین زده شده است. کامیون‌ها در تولید آلاینده‌های گازی ۳.۱ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۵.۷ درصد نقش داشتند.

در این گزارش آمده است که صنایع نقش ۱.۹ درصدی در تولید آلاینده‌های گازی و نقش ۱۷.۸ درصدی در تولید ذرات معلق دارند. نیروگاه‌ها نیز در تولید آلاینده‌های گازی ۵.۳ درصد و در تولید ذرات معلق ۱۲.۱ درصد نقش داشته‌اند./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پربازدیدها