اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

آیت‌الله مصباح یزدی: امر به معروف با ادبیات نامناسب آثار سوء دارد

آیت‌الله مصباح یزدی: امر به معروف با ادبیات نامناسب آثار سوء دارد

امر به‌ معروف و نهی از منکر نسبت به مسئولان، باید با شیوه صحیح، مودبانه و بدون اغراض مادی‌گرایانه باشد،؛ در غیر اینصورت آثار سوء خواهد داشت.

 

به گزارش روز دوشنبه مرکز خبر حوزه، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی - رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) - در جمع فعالان فرهنگی و تشکیلاتی در سخنانی افزود: اگر امربه‌معروف و نهی از منکر با شیوه صحیح و مؤدبانه و بدون اغراض مادی گرایانه باشد، احتمال تأثیر آن بیشتر خواهد بود.

وی گفت: اگر بنا باشد که نسبت به مسئولان، هرکسی به هر زبان و ادبیاتی، امربه‌معروف و نهی از منکر کند، در خیلی از موارد، سبب اهانت می‌شود و آثار سویی در جامعه ایجاد می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کسب اطلاعات اجتماعی در امروز، یک نوع تکلیف است، البته نباید افراط و تفریط شود تا برای کارهای دیگر وقتی باقی نماند.

آیت‌الله مصباح یزدی همچنین تصریح کرد: با تفرّق هیچ کار اجتماعی پیش نمی‌رود، اما با ولنگاری و بدون ضوابط هم کاری پیش نمی‌رود لذا باید یک چارچوبی داشت که همه‌کسانی که در این چارچوب عمل می‌کنند را در برگیرد و در درون چارچوب انعطاف وجود داشته باشد.

وی اضافه کرد: اگر این شرایط وجود داشته باشد، اعضا باید آمادگی داشته باشند که در برخی موارد اختلافی، گذشت کنند؛ رعایت نظر اکثریت در این معنا صحیح است؛ یعنی اگر ابتدا یک جمعی کلیات مساله را پذیرفته باشند و بنایشان هم بر این باشد که مسیر صحیح را انتخاب کنند، در این صورت و در موارد اختلاف‌سلیقه، نظر اکثریت پذیرفته شود؛ اما این‌که اصل شناخت حق را متوقف بر نظر اکثریت بدانیم، اشتباه است./ ایرنا 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها