اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران خبرداد

خریداری ۲ دستگاه‌ تشخیص بوی نامطبوع تهران

خریداری ۲ دستگاه‌ تشخیص بوی نامطبوع تهران

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از خریداری ۲ دستگاه‌ تشخیص بوی نامطبوع تهران خبرداد.

 رضا کرمی محمدی در نشست خبری ظهر امروز که در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، درباره وضعیت پایگاه‌ها یا همان سوله‌های مدیریت بحران گفت: ۲۲ پایگاه ویژه مدیریت بحران در تهران داریم. همچنین چهار پایگاه هم معین است.


وی ادامه داد: ۵۴ پایگاه نیز در اختیار سازمان ورزش است که بنا شد تا آنها که فعالیتی در آن صورت نگرفته به سازمان بازگردانده شود و سوله‌هایی هم که در اختیار ورزش است به گونه‌ای باشد که امکان استفاده سریع از آن در هنگام بحران فراهم شود که الان هم برنامه‌ریزی ما همین است.

وی با بیان اینکه ۱۳ پایگاه در اختیار سازمان مدیریت بحران است، گفت: ۹ پایگاه نیز در حال ساخت است.

کرمی محمدی در مورد سوله‌هایی که در اختیار سازمان نیست، تصریح کرد: هفت سوله در اختیار شهرداری هست اما کاربری غیرمرتبط دارد و در اختیار سازمان مدیریت بحران نیست، متأسفانه شش سوله دیگر نیز بیش از چهار پنج سال است که خارج از ید سازمان و شهرداری است که در همان سال‌های تأسیس تهاتر شده و در اختیار نهادهای دیگر است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: باید توجه داشته باشیم که پایگاه‌های مدیریت بحران محل اسکان حادثه‌دیدگان و شهروندان نیست، بلکه محل حضور امدادگران است.


خرید دو دستگاه پیشرفته و حساس به بو


وی در مورد بوی مرموز تهران نیز گفت: در این‌ مورد بررسی‌های زیادی انجام شد و بیشترین حدس در مورد این است که SO۲ است. اما منشاء آن مشخص نشد.

کرمی محمدی بابیان اینکه نیاز به خریداری دستگاه‌های حساس به بو وجود دارد، تصریح کرد: نهادهای دیگر هم چنین دستگاهی نداشتند، ما ۲ دستگاه به مبلغ حدود مجموعا ۱۰۰ میلیون تومان برای شناسایی بو خریداری کردیم که طی ۱۰ روز آینده به دست ما خواهد رسید.
/ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.