اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انتقال آب از سد امند به شهرک‌های صنعتی سرمایه گذاری خارجی و بعثت

انتقال آب از سد امند به شهرک‌های صنعتی سرمایه گذاری خارجی و بعثت

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: به منظور جبران کمبود آب در شهرک‌های صنعتی سرمایه گذاری خارجی و بعثت، 3000 مترمکعب در سال از سد امند به این شهرک‌ها اختصاص می‌یابد.

مرتضی نیرومند در این خصوص اظهار کرد: مجوز این میزان تخصیص آب اخذ شده و جهت انتقال آن به منبع ذخیره شهرک‌های مورد نظر پروژه ای با مبلغ 36میلیارد ریال در طول هفت کیلومتر از مسیر در حال اجرا بوده و این پروژه بیش از 30درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: درراستای تامین بخشی از گاز فاز توسعه شهرک صنعتی شهید سلیمی و شهرک تخصصی سنگ پروژه ای با هزینه 30 میلیارد ریال جهت اجرای خط انتقال به طول 2.5 کیلومتر در حال اجرا بوده که تاکنون بخش عمده‌ای از لوله‌های مورد نیاز در محل ریسه شده و پروژه حدود40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

وی گفت: جهت تامین گاز بخشی از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی تبریز4 نیز پروژه ای با هشت میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا بوده که با انجام چهار کیلومتر خط لوله نواقصات گاز رسانی شهرک مرتفع خواهد شد .

نیرومند در خصوص شهرک صنعتی استاد عالی نسب نیز گفت: آب سطحی بخشی از معابر شهرک نیازمند ساماندهی بود که طی پروژه‌ای با اعتبار حدود سه میلیارد ریال مشکل واحدهای صنعتی مرتفع شد و این پروژه به طور کامل به بهره برداری رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، وی یادآور شد: با همکاری شرکت گاز، ایستگاه‌های گاز شهرک صنعتی مرند2،  بخش دانش بنیان شهرک تبریز 4 و نواحی صنعتی زنوز و چاراویماق تحویل گرفته شد و عملیات نصب و راه اندازی آن‌ها به زودی آغاز خواهد./ ایسنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پربازدیدها