اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
از ۵ دی در استان زنجان محقق می‌شود:

اختصاص سهمیه سوخت به وانت‌بارها

اختصاص سهمیه سوخت به وانت‌بارها

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: رانندگان وانت‌بارها از ۵ دی سوخت خودروی خود را با ارائه بارنامه دریافت می‌کنند.

علی مدقالچی اظهار کرد: از پنجم دی‌ماه، اخذ بارنامه برای وانت‌بارها درخصوص حمل کالا در محورهای برون‌شهری و روستایی اجباری خواهد بود؛ چراکه از این تاریخ اختصاص سوخت بر اساس پیمایش انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پس از این تاریخ، اگر وانت‌بارها بدون بارنامه و کدرهگیری اقدام به جابه‌جایی بار در محورهای برون‌شهری کنند، کارت سوخت آن‌ها شارژ نخواهد شد و نمی‌توانند از سوخت سهمیه‌ای استفاده کنند؛ بنابراین رانندگان باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان یادآور شد: پیش از این، طرح اختصاص سوخت بر اساس پیمایش برای خودروهای سواری پلاک عمومی در نظر گرفته شده بود که شارژ کارت سوخت آن‌ها نیز با اخذ صورت وضعیت امکان‌پذیر است.

این مسئول ادامه داد: ناوگان باری سنگین نیز سوخت خود را بر اساس پیمایش دریافت می‌کنند، به‌ طوری‌که به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش، سهمیه مشخصی تعیین شده که با ارائه بارنامه و صورت وضعیت سهمیه سوخت به کارت رانندگان واریز می‌شود.

وی یادآور شد: اگر خودروهای سنگین در هنگام برگشت بدون بار برگردند، سهمیه‌ای برای برگشت به آنان تعلق نمی‌گیرد و این کار باعث شده رانندگان در برگشت نیز نسبت به جابه‌جایی بار اقدام کنند که بهره‌وری در سیستم حمل و نقل را افزایش داده است.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به تاثیر سهمیه‌بندی بنزین در حمل و نقل عمومی اشاره و خاطرنشان کرد: با این کار میزان سفر با ناوگان عمومی حمل و نقل برون‌شهری افزایش یافته است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

اینفو گرافی؛ تورم، یک ماه بعد از بنزین

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها