اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
آموزش و پرورش هشدار داد

فعالیت آموزشگاه‌های زبان و تقویتی در تعطیلات آلودگی هوا ممنوع!

فعالیت آموزشگاه‌های زبان و تقویتی در تعطیلات آلودگی هوا ممنوع!

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: همانطور که پیش از این اعلام شده بود آموزشگاه‌های آزاد علمی و زبان هم مانند مدارس در روزهای تعطیلی، باید تعطیل باشند و دایر بودن آنها تخلف محسوب می‌شود.

مسعود ثقفی هرگونه اجبار مدیران مدارس غیردولتی برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه، در روزهای تعطیل به علت آلودگی هوا را تخلف دانست.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه هرگونه اجبار مدیران برای حضور دانش آموزان در کلاس به ویژه در مدارس غیردولتی در ایامی که کلیه مدارس به هر دلیلی از جمله آلودگی هوا تعطیل اعلام شده، تخلف است اظهار کرد: ما تا کنون مواردی داشته‌ایم که با تذکر مرتفع شده است و در صورت وجود گزارشات مشابه برخورد قانونی خواهیم داشت.


وی در ادامه درباره برگزاری امتحانات نهایی در روزهای اخیر که مدارس به علت آلودگی هوا تعطیل شده‌اند، مجددا تاکید کرد که امتحانات نهایی صرفا برای دانش‌آموزان متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای و پیش دانشگاهی است که موفق نشده‌اند در امتحانات خرداد و شهریور ماه نمره قبولی دریافت کنند و مرتبط با سایر دانش‌آموزان نیست.

ثقفی اضافه کرد: تعداد کل کسانی که باید در این امتحانات نهایی شرکت کنند حدود ۲۴ هزار نفر- درس در تهران است. به دلیل اینکه آزمون امتحان نهایی کشوری است، قطعا آزمون‌ها برگزار می‌شوند و علیرغم تعطیلی مدارس، اگر دانش آموزی غیبت کند فرصت خودش را برای قبولی در این نوبت از دست داده است، زیرا امتحانات نهایی تکرار نمی‌شوند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران تاکید کرد که با توجه به برخی سوالات مردم مبنی بر تعطیلی موسسات علمی آزاد؛ همانطور که پیش از این اعلام شده بود آموزشگاه‌های آزاد علمی و زبان هم مانند مدارس در روزهای تعطیلی، باید تعطیل باشند و دایر بودن آنها تخلف محسوب می‌شود./خبرآنلاین

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.